Cildi Beyazlatmak İçin Doğal Yöntem Pirinç Suyu

Sevgili hanımlar, cildinizi doğal yollar ile beyazlatmaya ne dersiniz ? Şu ana kadar cildinizi beyazlatmak, ışıl ışıl bir görünüme kavuşturmak için kullandığınız hiçbir kozmetik ürününden istediğiniz performansı alamadınız mı ? Üzgün bir yüz ifadesi ile ” maalesef ” dediğinizi görür gibiyiz. Size desek ki, cildinizi beyazlatmak için aradığınız şey, elinizin altında, kiler dolabında sizi bekliyor. Kiler dolabında mı ??? Evet kiler dolabında 😉

Doğal yöntem ile cildinizi beyazlatmak için ihtiyacınız olan tek şey bir avuç pirinç ve biraz su. 🙂 Hemen sizleri daha fazla merakta bırakmadan konunun detaylarına geçiyorum.

Pirinç Suyu İle Cildinizi Beyazlatın

pirinç suyunun cilde faydaları

Cildinizi düzenli olarak pirinç suyu ile temizlediğiniz zaman cildinizin zaman içinde beyazladığını göreceksiniz. Peki, bu nasıl oluyor, diye soracak olursanız, kısaca şu şekilde açıklayabiliriz. Sevgili arkadaşlar , pirinç, su ile temas ettiği zaman fitik asit üretmeye başlar. Üremeye başlayan bu madde, ciltte peeling görevi görerek cildinizi ölü derilerden temizlemeye başlar. Cilt ölü deriden temizlendikçe beyazlamaya başlar.

Siyah Nokta ve Sivilcelere Pirinç Suyu İle Elveda Deyin !

Pirinç suyunun cilt beyazlatmanın yanı sıra siyah nokta ve sivilcelere karşıda iyi geldiğini biliyor muydunuz ? Aynı zamanda pirinç suyunun içerisinde bulunan ferulik asit, aminobenzoik asit ve allantoin gibi maddeler oldukça etkili bir güneş kremi görevi de üstlenmektedir. Allantoin madde, bir taraftan güneş yanıklarını azaltmaya yardımcı olurken, bir taraftan da cildin onarmasında yardımcı olur.

Krem Yerine de Kullanabileceğinizi Biliyor muydunuz ?

Ten renginizi bir ton açmak yada beyazlatmak için kullandığınız kremlerin yerine, pirinç suyunu kullanabileceğinizi biliyor muydunuz ? Cildinizi beyazlatmanın yanı sıra cilt lekelerinizi gidermek içinde kullanabilirsiniz.

Yumuşacık Bir Cilt İçin

Pirinç suyu ile bir taraftan cildinizi temizleyip, beyazlatırken, bir taraftan da cildiniz bebeksi gibi bir yumuşaklığa kavuşur. Aynı zamanda cildinizi bakterilerden arındırırken, kırışıklarınızı da azaltmaya yardımcı olur. Cildiniz parlak bir görünüme de kavuşmuş olur.

Evde Pirinç Suyundan Tonik Nasıl Yapılır ?

Şimdi gelelim, cildimiz için bu kadar faydalı olan pirinç suyunu nasıl hazırlayacağımıza. Hemen buraya evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz pirinç toniği tarifi yazalım.

Pirinç Toniği İçin Gerekli Malzemeler ;

? 1 avuç pirinç

? Yarım litre su

? 1 tane kase

Pirinç Toniği Nasıl Hazırlanır ?

? Bir kasenin içerisinde yarım litre suyu ve 1 avuç pirinci bırakıyoruz.

? 1 akşam suda bekletiyoruz.

? Sabah süzüp, pirinç suyunu elde ediyoruz.

? Elde etmiş olduğumuz bu pirinç suyu ile 1 hafta boyunca sabah akşam cildimizi yıkıyoruz.

Evde Pirinç Maskesi Nasıl Hazırlanır ?

? 1 avuç öğütülmüş pirinç

? 1 çay bardağı süt

Hazırlanışı

? Öğütmüş olduğumuz pirincin üstüne 1 çay bardağı sütü ekleyip, iyice karıştırıyoruz.

? Macun haline getirmiş olduğumuz bu karışımı yüzümüze ve boynumuza sürüp, 30 dakika bekletiyoruz.

? 30 dakika sonra yüzümüzü ve boynumuzu ılık su ile temizliyoruz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?