Maske Yüzünden Oluşan Sivilcelere Karşı Etkili 7 Bakım Ürünü

Pandemi sürecinde en sık rastlanan cilt sorunların başında sivilceler geliyor. Malumunuz maskeden dolayı cildimiz terliyor, bunun sonucunda yüzümüzde sivilceler oluşmaya başlıyor. Tabi sağlığımız açısından maske takmaya devam edeceğiz. Peki, yüzümüzde oluşan sivilceleri ne yapacağız ? Hemen sizlere bu konuda yardımcı olacak sivilce karşıtı bakım ürünlerinden bahsetmek istiyoruz.

Maske Yüzünden Çıkan Sivilcelere Karşı Etkili Bakım Ürünleri

Maske altında terleyen cildin nefes almaması sonucu yüzümüze çıkan sivilcelerden kurtulmak için cilt temizliğimize her zamankinden daha çok önem vermeliyiz. Bir taraftan rutin cilt temizliğimizi yaparken, bir taraftan da yüzümüzde oluşan sivilcelere karşı cilt bakım ürünlerinden ( temizleyici – köpük- jel vb. ) yararlanmalıyız. Hemen birkaç tane ürün önerisinde bulunalım.

Ultra Ferah Temizleyici Jel Maske – Nuxe

yüz temizleyici jel maske nuxe
Nuxe

Formülünde bulunan hafif gül kokusu ve son derece ferah jel maske, hava kirliliğinden kaynaklanan partikülleri derinlemesine temizlemeye yardımcı olur. Gül suyu ile zenginleştirilmiş olan bu jel, cildinizde inanılmaz bir tazelik hissi uyandırır.

SHISEIDO WASO YÜZ TEMİZLEME JELİ

shiseido waso yüz temizleme jeli kullananlar
SHISEIDO WASO

Cilt makyajınızı pürüzlerden etkili bir şekilde arındırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda cildinizin nem dengesini koruyan 2’si bir arada temizleyicisi. Ürün bala benzeyen kıvamlı jel dokuya sahip olduğundan dolayı suya ihtiyaç duymadan köpüğe dönüştürebiliyorsunuz. Işıl ışıl bir cilt aynı zamanda aydınlık bir görünüm için cilt makyaj kalıntılarından ve ölü hücrelerden cildinizi arındırır.

Posay Effaclar Yağlı Ciltler İçin Misel Su

yağlı ciltler için misel su la roche posay
La Roche – Posay

Yağlı ciltler için oldukça etkili bir üründen bahsetmek istiyoruz. La Roche – Posay , bu misel su, cildinizi arındırıp, mikroskobik düzeyde temizleyerek durulamayı gerektirmeyen bir temizleyicidir. Ürünün formülünde yer alan etkileyici maddeler sayesinde kiri hapseden miseller kiri, yağı ve makyajı çekip, nazikçe silmeyi kolaylaştırır.

Nivea Canlandırıcı Yüz Yıkama Köpüğü

normal ciltler için yüz yıkama köpüğü nivea
Nivea

Normal ciltlere özel yumuşacık köpük formülüne sahip bu ürün, cildinizi derinlemesine temizleyip, nemlendirir. Saf su ve lotus çiçeği ile zenginleştirilmiş olan bu ürün cildinizi canlandırır. Nivea canlandırıcı yüz yıkama köpüğünü yüzünüzün dışında boynunuzu ve dekolte bölgenizi de yıkayabilirsiniz.

Önerebileceğimiz diğer ürünler ise şunlar :

Bıoderma Sebıum Köpük Jel Yüz Temizleyici 

Caudalıe Vınopure Jel Temizleyici 

Clınıque Yüz Temizleme Jeli 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?