Mezuniyet Törenine Geri Sayım

Mezuniyet günü geldi çatı ! Acaba mezuniyet balosunda ne giysem , diye düşünülmeye, moda dergileri, sitelerini incelenmeye çoktan başlandı bile.

Mezuniyet balosuna geri sayımın başladı bugünlerde, bir taraftan sevgili gençlerin sevincine ortak olmak, bir taraftan da o gecenin yıldızı olmaları için birkaç öneride bulunmak istedik.

Uzun zamandır, bu anı beklediğinizi tahmin ediyoruz. Büyük bir heyecanla o gün biran önce gelse de , o atmosferin tadını çıkarmaya başlasak, diye sabırsızlıkla bekleyenlerin sayısı oldukça çok olduğunu tahmin ediyoruz.

Mezuniyet Önceki Hazırlıklar ?

Şimdi mezuniyet gününe gelmeden önce hazırlık yapmamız gereken, birkaç küçük nokta var. Mezuniyet öncesi hazırlık dönemini gelin birlikte adım adım inceleyelim.

Mezuniyet Töreni Nerede Olacak ?

Kıyafetimize, saçımıza ve makyajımıza karar vermeden önce törenin hangi mekanda yapılacağına bakalım. Mekana göre kıyafet seçmek daha kolay olacaktır. Eğer açık bir mekanda olacak ise, daha böyle uçuşan, hareketli elbiseler tercih edebilirsiniz. Eğer bir otelin balo salonunda olacak ise, balo salonuna uygun abiye türü bir kıyafet seçebilirsiniz.

Mezuniyet Elbisesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mekan belli olduktan hemen sonra elbise modellerine bakmaya başlamanızı öneririz. Elbise seçerken bazı noktalara dikkat etmekte fayda var.

Kıyafet seçimi için acele karar vermeyin. En az bir hafta bir ön hazırlık yapmanızı öneririz.

♥ Bu sezonun modası nedir, hangi renk daha popüler, uzun modelleri mi , yoksa kısa modelleri mi daha ön planda bunları iyice bir araştırmanızı öneririz. Bu konuda moda sitelerini yakın markaja alabilirsiniz. Moda dergilerini karıştırabilirsiniz.

♥ Mutlaka fiyat karşılaştırması yapınız. Çok beğendiğiniz bir kıyafeti almadan önce bir fiyat araştırması yapmakta fayda var. Biliyorsunuz bazen aynı kıyafet farklı bir yerde daha uygun fiyatlarda bulmanız mümkün.

♥  Ön araştırmaları yapıp mezuniyet için aradığınız elbiseyi bulduktan sonra hiç vakit kaybetmeden alın. Belki alacağınız elbisenin küçükte olsa bir tadilata ihtiyacı olabilir durumunu göz önüne alarak elbisenizi mezuniyet gününden en geç 3 hafta öncesinden almanızı öneririz.

♥ Kıyafet alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise kıyafetinizin kumaş cinsidir. Genelde mezuniyet balosu için şifon ve saten kumaştan yapılmış elbiseler tercih edilir. Bunun dışında kadife – tül – ipek kumaşlarda tercih edilmektedir.

♥  Son olarak kıyafet seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli noktayı da seçelim. En güzel kıyafeti seçmek ve gecenin yıldızı olmak için yapmanız gereken tek şey fiziğinize yakışacak kıyafeti tercih etmektir. Fiziğinizin yanı sıra yüzünüze de uygun olmasına özen gösterin.

♥  Renk seçimi de oldukça önemli. Seçeceğiniz renk teninize uygun olmalı. Bu noktada renk seçimi ile ilgi küçük bir hatırlatma yapalım. Seçeceğiniz renk etrafınızdaki kişilere gizli bir mesaj verdiği unutmayın. 

♥  Mor ya da pembe eğlenceli bir olduğunuzu , parlak kırmızı renk ise dikkat çekmeyi ve cesur birisi olduğunuzun mesajını etrafa verir.

♥ Seçeceğiniz elbise bir taraftan kusurlarınızı örterken, bir taraftan da güzelliğinizi gözler önüne sermeli. 

An itibarıyla bu konumuzun da sonuna gelmiş bulunmaktayız. 🙂 Bir sonraki moda konusunda 2018 mezuniyet elbise modelleri neler olduğunu konusunda paylaşım, yapacağız.

Takipte kalın. 😉 Sevgilerle  ?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?