Neslican Tay Hayatını Kaybetti

Neslican Tay

Kansere karşı verdiği mücadele ile tanıdığı daha hayatının baharında olan Neslican Tay , tedavi gördüğü hastanede gözlerini dünyaya kapattı.

Medipol Mega Üniversitesi Hastanesi Medikal Direktörü Prof. Dr. Gazi Yiğitbaşı , yapmış olduğu yazılı açıklamada Neslican Tay, uzun süredir mücadele ettiği ”yaygın tutulum yapmış malign mezenşimal tümör ” bağlı artmış olan semptomları nedeniyle 6 Eylül’de hastaneye müracaat etmiştir.

Sevgili Neslican’ın durumunun ağırlaşması nedeniyle 15 Eylül ‘ de yoğum bakıma alındığını söyleyen Yiğitbaşı ; süreç içerisinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle 21 Eylül saat 21: 20 ‘de maalesef hayatını kaybetti. ”Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine de baş sağlığı diliyoruz ” ifadelerini kullandı.

Neslican Tay Kimdir ?

neslican tay hayatı

Manisalı bir babanın, Rizeli bir annenin kızı olan Neslican Tay, 14 Mart 1998 tarihinde Bursa’da gözlerini açtı ama yaşamını Rize ‘ de devam ettirdi. Fen Lisesi mezunu olan Neslican ilköğretim ve lise eğitimini Rize’de tamamlamıştır. Üniversite sınavına 2 hafta kala kansere yakalandığını öğrenir. Hastalığından dolayı bir süre eğitimine ara vermek zorunda kalır. Bir taraftan kanser ile mücadele ederken bir taraftan da eğitimini tamamlamak için üniversite sınavına girer ve Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji eğitimi almaya başladı.

demir kadın neslican tay

Tümör nedeniyle bir bacağı kesilmek zorunda kalan Neslican, hayattan kopmayıp, azmi ile kanser hastalarına örnek oldu. Kendisine ” Demir Kadın ” diyen Neslican Ayşe Arman’a verdiği röportajda ” bacağım yok ama yaşama sevincim var ! ” ” Bacağımın kesilmiş olması hayatımın etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki… çok daha fazlasıyım ! ” sözleri ile rol model oldu.

Geçenlerde hastalığının yeniden nüksettiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Dördüncü kez kanser ile mücadelesini verirken yoğum bakıma alındı. Maalesef yoğum bakımın 5. günü hayatını kaybetti.

Sevgili Neslican Tay ‘ a Allah’tan rahmet , ailesine ve sevenlerine sabır diliyoruz. Nurlar içinde uyu…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?