Pantone 2020 Yılın Rengi Olarak Classic Blue Seçti

2020 Pantone Yılın Rengi Klasik Mavi

2020 ‘nin Rengi Classic Blue ( Klasik Mavi )

Her yıl Aralık ayının ilk haftalarında bir sonraki yılın rengini belirleyen Pantone Renk Endüstrisi , bu yılın rengi olarak Klasik Mavi ” Classic Blue ” olarak belirlediklerini açıkladı.

Pantone 2020 yılın renginin tanıtımını yaparken, şu açıklamalarda bulundu. Sadeliğin ön planda olduğu, zarif, sonsuz ve zamansız ve kalıcı mavinin tonlarından ilham alarak ” Classic Blue ” seçtiklerini belirttiler. Alacakaranlık vakitlerinde , gökyüzüne baktığımızda klasik mavinin güven verici nitelikli koruma vaadini sunduğunu görmekteyiz. Ruhumuza huzur verici bir renk olarak bu rengi seçtiklerini de açıklamalarına eklediler.

pantone 2020 rengi

2020 yılına damgasını vuracak olan Klasik Mavi rengini, çok kısa bir zaman zarfı içerisinde dekorasyondan modaya farklı birçok alanda görmeye başlayacağız. Bu konuda ilham vermesi açıdan hemen bu renginin güzellik alanına yansıtabilecek bir öneride bulunalım.

Güzellik

Makyaj trendini yakın markaj alanlara sevindirici bir haber. Önümüzdeki yılın rengi olarak belirlenen Klasik Mavi , son zamanlarda trendlere yön veren podyum makyajlarında çok kullanılmakta. Özellikle de blok göz makyajı yapımında .

mavi göz farı note

Sizlerde makyaj trendini yakından takip ediyorsanız , bu rengi makyaj stilinize uygulamak isterseniz, mavi bir far uygulaması yapabilirsiniz. Mesela şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Kirpikleriniz için mavi bir maskara tercih edebilirsiniz. Yüz makyajınız yokmuş gibi yapıp, mavi bir ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz tırnaklarınızı mavi renk oje tercih ederek, farkınızı zarif bir şekilde ortaya çıkartabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?