Sadettin Saran ‘ın İlk Kitabı ” İçindeki Dağı Aş ” Yayında

Genç, karizmatik ve başarılı İş Adamı Sadettin Saran‘ın sevgili gençlere yol gösterecek olan İçindeki Dağı Aş kitabı şuan yayında.

Sevgili okurlarımız, bugün güzel bir kitap önerisi ile sizler ile birlikteyiz. Kendi sektöründe başarılı işler imza atan ve atmaya devam eden sevgili İş Adamı Sadettin Saran, kendi hayatından kesintileri kaleme aldığı ” İçindeki Dağı Aş ” kitabı şuan Destek Yayınları aracılığı ile şuan da yayında. Kitap hakkında önemli bir bilgi paylaşalım. Bu kitaptan Sadettin Saran için doğan telif gelirleri Darüşşafaka’ya bağışlanmakta.

İş Adamı Sadettin Saran Kimdir ?

Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan, sporu bir yaşam biçimi haline getiren, Atatürk’ü kendisine öncü alan sevgili Karizmatik ve başarılı iş adamı sevgili Steven Sadettin Saran‘ı kısaca bir tanıyalım.

Sevgili Sadettin Saran, 30 Ağustos 1964 tarihinde gözlerini Denver, Colarado açtı. Türk bir babanın ( Kırıkkale doğumlu ) Amerikalı bir annenin (Berea/Kentucky doğumlu ) dört erkek çocuklarından en büyüğüdür.

sadettin saran fotoğrafları
Sadettin Saran

Eğitim hayatına göz attığımızda oldukça başarılı bir eğitim hayatı karşımıza çıkmakta. Sevgili Sadettin Bey, Kentucky Üniversitesi’nde yüzme bursu ile Makine Mühendisliği okumuş, üniversite takımının kaptanlığını yaparken iki
yıl üst üste “En Değerli Sporcu” seçilmiştir.

1984-1985 yıllarında da Türk Milli Yüzme Takımı kaptanlığını yapmış ve bu dönemde 50 metre serbest yüzme rekorunu
kırmıştır. Sporu bir yaşam haline getiren sevgili iş insanı, yüzmeyi yaşantısının bir parçası haline getirmiştir. Yüzmenin yanı sıra farklı spor dallarıyla da ilgilenmektedir.

1988’de Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak çalışmıştır. 1990-1995 yılları arasında Lockheed Martin’in Ankara Ofisi’nde Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerini üstlenmiştir. 1995’te profesyonel yöneticilik işini bırakarak kendi işini büyütme kararı almış, Saran International adıyla kurduğu şirketi, Saran Şirketler Grubu’na dönüştürecek adımları atmaya başlamıştır.

sadettin saran fenerbahçe

2001-2003 yılları arasında Dış İlişkilerden Sorumlu Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu olarak Fenerbahçe yönetiminde
görev yapmıştır.

Önemli bir hatırlatma : Yukarıdaki paylaşım, sevgili Sadettin Saran’ın ” İçindeki Dağ Aş ” kitabından alınmıştır.

Sadettin Saran İçindeki Dağı Aş

içindeki dağı aş sadettin saran

Şimdi gelelim, Sadettin Saran’ın kaleme aldığı ” İçindeki Dağı Aş ‘ kitabına.

Bu kitap, zirveden manzarayı izleyen bir adamın öyküsü değil, zirveyi aklına ve kalbine inançla yerleştirilmiş bir kişinin yolculuk hikâyesidir.

Konunun başında belirttiğimiz gibi sevgili Sadettin Saran, hayatından önemli bazı kesitleri bu kitapta dile getiriyor. Özellikle gençler için ilham kaynağı olabilecek bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Bir solukta okuyabileceğiniz nitelikte bir kitap. Yüreğine kalemine sağlık, sevgili Sadettin Saran.

Sevgilerimle….

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?