Kışın Dudaklarınız İçin Yapabileceğiniz Bakım Önerileri

Kış Aylarında Dudak Bakımı

Kış, Dudak Bakımı, Cilt Bakımı , Kış Bakımı

Ani mevsimsel değişimlerden dolayı, cilt ve dudaklarımızda çatlamalar ve kurumalar meydana gelir. Soğuk havalar, kuru rüzgar ile birleştiğinde çatlama, kurumanın yanı sıra bazı ciltlerde pul pul dökülmelerde meydana gelir. Olumsuz hava şartlarından dolayı cildimizde en çok etkilenen bölge ise dudaklar oluyor. Kış mevsiminin en soğuk günlerini yaşadığımız bugünlerde kuruyup, çatlayan ve doğal rengini kaybeden dudaklarımız için neler yapabiliriz ?

kışın dudak bakımı

Evde Doğal Dudak Bakımı

Türk Kahvesi

dudak bakımı kahve bal

Biliyorsunuz Türk kahvesinin telvesi cilt peeling için oldukça etkilidir. Cilde iyi geldiği kadar, kahve dudak bakımı içinde oldukça etkilidir. Özellikle dudaktaki ölü hücreleri temizlemek için kahve peelingi birebirdir, diyebiliriz. Dudakları ölü hücrelerden arındırmak için yapmanız gereken ;

1 tatlı kaşığı kahve

1 tatlı kaşığı bal

biraz zeytinyağı ile bir kasenin içinde iyice karıştırmak.

Hazırlamış olduğunuz bu karışımı masaj yaparak dudaklarınıza 3 – 5 dakika sürün. Sürdükten sonra 10 dakika kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın.

? Dolgun Dudaklar İçin Bal ve Tarçın

dolgun dudaklar için doğal yöntemler

Pürüzsüz aynı zamanda doldun bir dudak görünümüne mi kavuşmak istiyorsunuz ? Böyle bir görünüm elde etmek için bal ve tarçın ikilisini denemenizi öneririz.

1 tatlı kaşığı bal

⇒ 1 tatlı kaşığı toz tarçın

Bu ikiliyi küçük bir kasede karıştırıp, ıslak olan dudaklarınıza sürüp, 5 dakika bekletin. Ardından durulayın.

?Hindistan Cevizi Yağı

dudak peelingi hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı içermiş olduğu E vitamini sayesinde dudak bakımı için harika bir alternatif bakım sunmakta. Avucunuzun içine 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı alın ve iyice ovalayın. Hindistan cevizi avucunuzun içinde eridikten sonra dudaklarınıza masaj yaparak sürün ve 10 dakika bekletin. 10 dakikanın sonunda bir kağıt havlu yardımı ile dudağınızı silin.

? Dudaklara Nem Kazandırmak İçin Bal ve Greyfurt

doğal dudak nemlendiricisi bal ve greyfurt

Soğuk hava koşullarından dolayı, kuruyan ve nem dengesini kaybeden dudaklarınızın nem dengesini kazandırmak için ;

⇒ 1 yemek kaşığı bal

⇒ 5 damla greyfurt suyu

Bal ve greyfurt suyunu küçük bir kasenin içinde iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı 7 dakika boyunca masaj yaparak dudaklarınıza sürün. Düzenli olarak bunu yaptığınızda kısa bir süre içerisinde dudaklarınızın nem dengesini sağladığını ve yumuşadığını göreceksiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?