Taylor Swift ”Folklore” Satış Rekoru Kırdı

2020’nin İlk Satış Rekorunu Taylor Swift Kırdı !

2020’nin İlk Satış Rekorunu Taylor Swift ” Folklore ” Albümü İle Kırdı !

Genelde e- ticaret ve teknoloji devleri servetlerine servet katıp , başarılı günler geçirirken müzik dünyasında bir rekoru da rekorlarıyla ün yapmış olan Taylor Swift‘ten geldi.

Birkaç yıl öncesine kadar Kim Kardashian ve Kanye West ile aralarında çıkan olaylardan dolayı, sosyal medyada lince uğrayan bunun üzerine 1 yıl ortalıkta görülmeyen Taylor Swift, müzik dünyasına  Reputation albümü ile geri dönüp, ortalığı kasıp kavurmuştu.

Hızını kesmeden ardından Lover albümünü yayınlamış, daha onun rüzgarı etrafa yayılırken herhangi bir şekilde hiçbir ön tanıtım yapmadan, bir gecede ” Folklore ” albümünü piyasaya sürdü. Listelerde haftalarca 1 numara kalan bu albüm aynı zamanda 2020 de ABD ‘de 1 milyon kopya satan ilk albüm oldu.

taylor swift folklore

Genelde çıkarmış olduğu single’larla başarılı olsa da çoğu müzik sevenler tarafından bir albüm sanatçısı olarak daha başarılı buluyorlar. Öyle ki, şuana kadar müzik dünyasında hiçbir rakibi bu rekorlara ve satış rakamlarına ulaşamadılar.

Son alınan bilgilere göre Whitney Houston‘un 1987’den beri elinde tutmuş olduğu listelerde en uzun süre birinci kalma rekorunu Taylor Swift kırdı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?