Yer Tasarrufu Sağlayacak 5 Dekorasyon Önerisi

Yaşam alanınız istediğiniz büyüklükte değil mi ? Küçük ve dar olduğundan dolayı istediğiniz gibi dizayn edemiyor musunuz ? Evinizi daha kullanışlı, daha şık ve daha da dekoratif bir hale getirmek için şu dekorasyon önerileri işinize yarayacaktır.

Sevgili canlar, bildiğiniz gibi küçük mekanları dekore etmek bazen oldukça zor olabiliyor. Bazen neyi nereye yerleştireceğimize bir türlü karar veremiyoruz. Öyle bir dizayn olmalı ki, hem yerden tasarruf sağlamalıyız, hem de kullanışlı bir alan oluşturmalıyız. ” Peki, ama nasıl ? ” dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen madde madde dekorasyon önerilerini sıralamaya başlayalım.

Küçük Evlerde Yer Tasarrufu Sağlamanın Yolları

modern küçük ev dekorasyon örnekleri

Genel olarak evinizin tüm alanına uygulayabileceğiniz birçok dekorasyon uygulaması mevcuttur. Genel bir yer tasarrufu önerilerine geçmeden önce bir taraftan yaşam alanınızın daha düzenli görülmesine yardımcı olacak, bir taraftan da ekstradan yer tasarrufu sağlamanıza yardımcı olacak birkaç dekorasyon önerisinde bulunmak istiyoruz.

Duvara Monte Dekoratif Duvar Rafları

dekoratif duvar rafı modelleri aliexpress

Alandan tasarruf etmenin en güzel yollarından biri duvara monte edilen duvar raflarından yararlanmaktadır. Dekoratif duvar rafları sayesinde hem duvar dekorasyonunuza görsel bir estetik katmış olursunuz, hem de bazı ev ürünlerinizi sergilemek için şık bir zemin oluşturmuş olursunuz. Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere geometrik şekillere sahip duvar rafı hem şık hem de oldukça kullanışlı. Birbirinden farklı dekoratif duvar rafları için yapı marketlerine ( Alibaba – Koçtaş – Tekzen vb. ) göz atabilirsiniz.

Depolama Alanı Sunan Mobilyalar

yeni sezon sandıklı puf modelleri

Mobilya seçimi yaparken, size ekstradan depolama alanı sunacak olan mobilyalar tercih etmenizi öneririz. Mesela, sandıklı puf ele alalım. Sandıklı pufu evinizin her alanında kullanabilirsiniz. Bulduğu mekana göre eşyalarınızı sandıklı pufun içine yerleştirebilirsiniz. Sandıklı puf dışında sandıklı koltuk, çekmeceli masalar ve bazalı ürünler tercih ederek, evde ekstra bir depolama alanı sunar.

Düzenleyici Ürünler

ev düzenleyici ürünler

Çekmece ve dolap içlerini daha verimli kullanmak için düzenleyici ürünlerden yararlanabilirsiniz. Ürünlerinizi belirli bir kategoriye ayırarak bu düzenleyicilerin içerisine yerleştirebilirsiniz. Düzenleyici ürünlerin yanı sıra dekoratif sepet ve saklama kutularından da yararlanabilirsiniz. Özellikle çocuk aileler için dekoratif saklama kutuları ve sepet oldukça işe yaramakta. İster çocuğunuzun oyuncaklarını yerleştirin, ister takılarını, okul araç gereçlerini yerleştirin.

Oturma Odalarında Yer Tasarrufu Sağlamak İçin

küçük oturma odaları için dekorasyon fikirleri

Küçük oturma odası veya salonlarda yer tasarrufu sağlamak adına oturma grubu olarak köşe koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Odanızın fiziksel boyutuna göre tercih edeceğiniz köşe takımı, hem odayı daha geniş gösterecektir, hem de odada ferah bir görünüm oluşturacaktır.

Orta sehpa yada masa seçiminde de tercihinizi akıllı sehpa modellerinden yana yapmanızı öneririz. Tercih edeceğiniz akıllı sehpayı, yeri geldiğinde bir yemek masası olarak yeri geldiğinde de bir çalışma masası olarak kullanabilirsiniz.

Yatak Odasında Yer Tasarrufu Nasıl Sağlanır ?

Gelelim, küçük yatak odaların dekorasyonuna. Yatak odanız için mobilya seçerken gardırobunuzun aynalı seçmenizi öneririz. Hemen nedeni kısaca açıklayalım. Aynalı gardırop seçimi ile yatak odanızı daha ferah ve aydınlık gösterebileceğiniz gibi bir tık daha olduğundan büyük görünecektir. Aynalı gardırobun sağlayacağı diğer bir avantaj ise, boy aynası yerine kullanabilecek olmanızdır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?