Benim Tatlı Yalanım Furkan Palalı

Furkan Palalı

Star Tv bu yaz akşamları için başrollerini Furkan Palalı , Aslı Bekiroğlu ve sevimli tatlı çocuk oyuncu Lavinya Ünlüer paylaştığı Benim Tatlı Yalanım dizisi ile start verdi. Tabi bizde hiç vakit kaybetmeden, dizinin yakışıklı, karizmatik ve başarılı , dizide Nejat Yılmaz karakterine can veren Furkan Palalı ‘yı merak edenler için bir araştırma yaptık.

Furkan Palalı Kimdir ?

furkan palalı boy

Doğum Tarihi : 27 Ekim 1986

Doğum Yeri : Konya

Boy : 1,9 m

Eğitim : Hacettepe Üniversitesi , Jeoloji Mühendisliği

Meslek : Aktör

furkan palalı oynadığı diziler

2011 yılında düzenlenen Best Model Of Turkey ve ardından da Best Model Of the World seçilmesi ile ismini duyurmaya başladı.

furkan palalı nereli

İsmini duyulması ile ilgili şöyle küçük bir dipnotta paylaşmakta fayda var. Furkan Palalı , 2010 yılından bugüne birçok ulusal ve ulusal arası defilelerde yer almış, ve yine 2010 yılında Tuncay Özinel tiyatrosunda başlayan oyuncu kariyeri ile tiyatro oyuncu olarak Best Model Of Turkey seçilen ilk manken olmuştur.

furkan palalı yeni dizisi benim tatlı yalanım

Başarılı ve karizmatik manken ve oyuncunun eğitim kariyerine göz attığımızda ise notlarımızın arasında şu ayrıntılar yer alıyor.

furkan palalı kimdir

Ortaokul eğitimini Konya Özel Diltaş Lisesinde tamamladıktan sonra, lise eğitimi için soluğu Konya Dolapoğlu Anadolu Lisesinde aldı.

furkan palalı yeni dizi

Üniversite eğitimi için Hacattepe Üniversitesi Jeoloji Fakültesini tercih etti. Buradaki eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisansını yapmak için rotasını bu sefer Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümüne çevirdi.

benim tatlı yalanım nejat yılmaz furkan palalı

Yakışıklı oyuncunun sportif yapısını, Konya da okuduğu sıralarda Türkiye Basketbol Birinci Liginde oynamasına borçlu olduğunu söyleyebiliriz. Bu kulüpte 7 yıl basketbol oynadıktan sonra 2000 yılında Tofaş Kulübü Konya şubesine transfer olmuş. Burada başarısını 2 yıl sürdürdükten sonra üniversite eğitimi için basketbola veda etmek zorunda kaldı.

Furkan Pala’nın Oynadığı Diziler ve Filmler

Diziler : Kızıl ElmaKüçük Sırlar Son Çıkış – No : 309 – Aşk Emek İster – Bir Mucize Olsun ve yeni dizisi Benim Küçük Yalanım.

Sinema Filmi : Yuvaya Dönüş – Somuncu Baba: Aşkın Sırrı – Direniş Karatay

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?