Beyaz Yakalılar İçin Diyet Önerileri

Günaydın, mutlu haftalar herkese 🙂 Yoğun iş temposu içerisinde sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenleri şöyle bir adım ön tarafa doğru alabilir miyiz ? Bugünkü diyet konumuzda çalışanlar için diyet konusunda birkaç önerimiz olacak.

Sağlıklı Bir Kahvaltı İçin Öneriler

Bir taraftan yeni bir güne zinde ve pozitif başlamak için bir taraftan da metabolizmamızı sağlıklı ve hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olmak için kahvaltı yapmak şart. Biliyorsunuz kahvaltı menüsü, bizim gün içerisinde nasıl bir modda olacağımızın mesajını verir. Bu nedenle güne sağlıklı ve güçlü bir kahvaltıya başlamak oldukça önemlidir. Peki sağlıklı ve güçlü bir kahvaltı yapabilmek için menüde neler olmalı ?

👉 Peynir

👉 Süt ve süt ürünleri

👉 Yumurta

👉 Tahıl ekmeğinden yapılmış bir sandviç, tercihe göre tost

çalışanlar için diyet önerileri

Öğle Yemeğinde Kilo Verin

Zaman öğle vakti gösterdiğinde sizin için kilo verme vakti olduğunu hatırlayın. Peki, öğle yemeğinde neler tüketmeliyiz ?

👉 Tercihinize göre et – tavuk ya da balık

👉  Alternatif olarak mercimek – nohut

👉 Ana yemeğe küçük bir kase çorba yada küçük bir porsiyon bulgur pilavı eşlik edebilir.

Akşam Menüsü İçin Diyet Önerileri

Günün ilk ışıklarından itibaren başlayan rutin koşuşturma, işin temposu , günün yoğunluğu ve stresi ardından akşam yemeği, kahvaltı menüsü gibi hem sağlıklı hem de güçlü olmalıdır. Bir taraftan bir günü geride bırakıp, bir taraftan da yeni bir güne kendimizi hem fiziksel, hem ruhen, biyolojik olarak hazırlamak için akşam menüsünde şunlara yer verebilirsiniz.

👉 Taze sebze

👉 Taze meyve

👉 Hem kaliteli bir uyku için hem de günlük protein ihtiyacınızı karşılamak adına yoğurt tüketmenizi öneririz.

Ofiste Hatalı Beslenme Alışkanlıkları

Genelde çalıştığımızdan dolayı zaman zaman sağlıklı beslenme alışkanlığını sekteye uğrayabilir. Bunun sonucunda da aşırı kilo alma, güçten düşme, kimi zaman halsizlik bununla birlikte motivasyon eksikliği hissedebiliyoruz. Peki, genelde ofiste, iş yerinde ne gibi beslenme hataları yapıyoruz ?

👉 Ya günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı atlıyoruz, ya da kahvaltı da atıştırmalık olarak hamur işlerine yöneliyoruz. Simit – poğaça – börek gibi

👉 Kimi zaman için yoğunluğundan dolayı ya öğle yemeği saatini geç bir saatte yapıyoruz, ya da öğle öğünü atlıyoruz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?