Yeni Trend İçecek ”Mokteyl ”den Vazgeçemeyeceksiniz !

Yeni Trend İçecek Mokteyl'i Denediniz mi ?

Mokteyl nedir ? Mokteyl nasıl hazırlanır ? Faydaları nelerdir ?

İçeceklerde yeni moda ” Mokteyl ” . İlk etapta acaba ”kokteyl ” yazılacaktı da, yanlışlıkla ” Mokteyl ” bir an olsun, aklınızdan geçirmiş olabilirsiniz. Hemen söyleyelim, kelimede herhangi bir yazım hatası yok. Yeni yeni duymaya başlayacağımız yakında vazgeçemeyeceğimiz yeni trend içeceğimiz Mokteyl ‘in olacağını şimdiden belirtmek isteriz. Mokteyl hakkında merak ettiklerinizi bu konumuzda bulabilirsiniz.

Mokteyl Nedir ?

en iyi mokteyl içecekler

Tek bir cümle ile açıklayacak olursak ; alkolsüz bir içecektir, diyebiliriz. Tanımı biraz daha detaylandıracak olursak, şöyle bir tanım yapabiliriz. Alışılagelmiş sırdan kokteylleri alkol içeriği olmaksızın taklit edilebilecek şekilde hazırlanabilen alkolsüz bir içecektir. En bilinen ve en sevilen Mokteyllerin arasında Virgin bloody Mary ve Virgin Piña Colada yer almaktadır. Kokteyl ile Mokteyl arasında temel fark nedir, diye soracak olursanız, Mokteyl içinde alkol bulunmamaktadır. Bu içecekleri bir nevi Smoothie benzetebiliriz. Mokteyl de tıpkı Smoothie gibi sağlıklı bir içecek olup, beslenme düzenine ekstra besleyici maddeler eklenmektedir.

En İyi Mokteyller Hangileridir ?

Lezzetin ön planda olduğu aynı zamanda bedensel fayda sağlayan sahip olan içecekler en iyi içeceklerdir. Mümkün oldukça tercihinizi şekersiz veya kalori miktarı yüksek olmayan tarifleri ile hazırlanmış içecekleri tercih etmenizi öneririz. Mesela doğal maden suları ve taze sıkılmış organik meyve suları en iyi Mokteyl içecekleri arasında sayabiliriz.

En Sağlıklı ve En İyi Mokteyl İçerikler

Hem doğal, hem sağlıklı hemde elinizin altında bulunan en iyi içecekler arasında şunları sıralayabiliriz.

? Doğal Maden Suyu

? Nar Suyu

? Yeşil Çay

? Hindistan Cevizi Sütü

? Hindistan Cevizi Suyu

? Hint Dutu Suyu

? Kombu Çayı

? Acai Çileği Suyu

? Nane yada Fesleğen gibi Taze Bitkiler

? Tarçın – Muskat – Karanfil gibi Baharatlar

? Meyve ve Sebze Dilimleri

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?