Daha Güçlü Tırnaklara Sahip Olmak İstemez Misiniz ?

Güzel ve bakımlı ellerin sırrı güçlü tırnaklarda gizli ! Sizlerde tırnaklarınızın daha bakımlı ve güçlü olmasını istemez misiniz ? Coşkulu bir ses ile ” evet ” dediğinizi duyar gibiyiz. ? O zaman konumuza hemen hızlı bir giriş yapalım.

Kimileri istediği gibi tırnaklarını rahatlıkla uzatabiliyorlar. Kimilerinin ise tırnakları hemen kırılıyor ve istedikleri gibi uzatamayabiliyorlar. Tırnak kırılmasının birçok nedeni olabilir. Bu nedenlerin başında vitamin eksikliği gelmekte. Eğer biotin , demir, çinko, magnezyum ve kalsiyum gibi vitamin eksikliği var ise tırnaklarımız kırılabiliyor.

Öncelikle tırnakların kırılma sebebi, vitamin eksikliğinden mi, yoksa başka bir nedenden dolayı mı olduğunu araştırmak gerek. Daha sonra doğal yöntemler ile tırnaklarımızın bakımını yapmalıyız.

Tırnakların Kırılmaması İçin Neler Yapabilirim ?

✔ Ellerinizi kuru tutmaya özen gösterin.

✔ Ellerinize mutlaka nemlendirici sürün.

✔ Bulaşık yıkarken eldiven kullanın.

✔ Aklınızda bulunsun ! Tırnakları ağzı bırakmak, tırnakların yumuşamasına neden olur. Sakın , tırnaklarınızı ısırmayın, koparmayın.

✔ Sadece kendi tırnak makasınızı kullanın.

Suna Dumankaya’dan Tırnak Bakımı

Gerekli Malzemeler ;

✍ 1 kase ılık su

✍ 1 çay kaşığı yumurta kabuğu tozu

✍ 1 tatlı kaşığı limon suyu

✍ 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ;

Yapmanız gereken tek şey, tüm malzemeleri bir kasenin içinde iyice karıştırmak. Hazırlamış olduğumuz tırnak bakımını temiz tırnaklarımıza sürüp, 15 dakika bekliyoruz. Daha sonra tırnaklarımızı yıkıyoruz.

Tırnaklarınızı Limonlu Suda Bekletebilirsiniz

✍ 1 kase ılık su

✍ 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

✍ 1/2 limon suyu

Hazırlanışı ;

Tüm malzemeleri bir kasede buluşturuyoruz. Hazırlamış olduğumuz limonlu suyun içerisine tırnaklarımızı 10 dakika bekletiyoruz.

E Vitamini Kapsüllü İle Tırnaklarınızın Kırılmasını Önleyin

1 tane E vitamini kapsülü bir kasenin içine kırıyoruz. 5 dakika masaj yaparak tırnaklarınıza sürün. Sonra ılık su ile tırnaklarınızı yıkayın. Etkisini görmek için bu uygulamayı düzenli olarak 1 hafta denemenizi tavsiye ederiz.

Kırılmayan ve Güçlü Tırnaklar İçin Çay Ağacı Yağı

✍ Çay ağacı yağı

✍ E vitamini yağı

2 yağı bir güzel karıştırıyoruz. Elde etmiş olduğumuz yağ karışımında tırnaklarımızı 30 dakika boyunca bekletiyoruz. Daha sonra ılık su ile duruluyoruz. Etkisini görmek için 1 hafta boyunca sabah akşam bu uygulamayı yapmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilecek Bir Konu : ” Evde Manikür Nasıl Yapılır ? Manikür Yapmanın Püf Noktaları

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?