Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılmalı ?

Genital bölge Ağda Acısı Azaltma

Bikini bölgesinde oluşan kıl ve tüylerden kurtulmanın birçok farklı yolu vardır. Bu yollarından en bildik ve uygulanan yöntemlerden biri genital bölgeye ağda yapmaktır. Doğru ve düzenli yapıldığı taktirde zaman içerisinde bu bölgede oluşan kıl köklerinde zayıflama meydana gelir ve daha ince çıkmasına zemin oluşturur.

Sizinde bildiği gibi bu işlem hem zahmetli hem de biraz acılı olabiliyor. Tabi, doğru bir uygulama yapıldığı zaman hem fazla acı duymazsınız, hem de fazla zaman harcamamış olursunuz.

Genital Bölgeye Ağda Yapmanın Püf Noktaları

✔ Acısız Ağda İçin Ön Hazırlık

Sevgili hanımlar, ağda işine başlamadan önce kuru ve temiz olmasına dikkat edin. Ağda işleminin hem daha çabuk yapılması için hem de tüylerin yumuşaması için bu bölgeye pudra sürün. Sürmüş olduğunuz pudra sayesinde tüyler birbirinden ayrılacak ağda çekimi sırasında ise toplanmasını sağlayıp, daha kolay bir şekilde çekilmesini sağlayacaktır.

genital bölge ağda yapımı

✔ Sıcaklığa Dikkat

İyi bir ağda yapmanın püf noktalarından biri ağdanın sıcaklık derecesidir. Ağdayı sakın sıcak sıcak uygulamayın. Sıcak ağda cildinizin yanmasına, tahriş olmasına neden olabilir. Bu nedenle ağdanın ılık olmasına dikkat edin.

✔ Mutlaka Ağda Bezi Kullanın

İşlem sırasında kullanacağınız bezin ağda kağıdı olmasına özen gösterin. Unutmayın ki, ağda kağıdı özel olarak üretilmiş olduğu için tüylerin almasını kolaylaştıracaktır. Bu arada bölgenin daha iyi temizlemesini sağlamak adına ağda kağıtlarını küçük parçalar halinde kesmenizi öneririz.

✔ Mutlaka Spatula Kullanın

Ağdayı bikini bölgenize uygularken hijyenik olan tahta spatula kullanmaya özen gösterin. Unutmayın metal olan spatulalar daha fazla ısıyı geçirdiğinden dolayı ağdanın sıcaklığını cildinizde daha çok hissedeceksiniz.

Sir Ağdayı Bebe Yağı İle Temizleyebilirsiniz

Eğer tercihiniz sir ağdadan yana ise, bölgeyi temizleme işleminiz bittikten sonra bölgeyi temizlemek için bebe yağı sürebilirsiniz. Bu arada önemli bir hatırlatma . Sir ağda uygulamasından en az 2 saat boyunca bikini bölgenize su değdirmeye özen gösterin.

Doktor Eldivenleri İle Tüylerinizi Alabilirsiniz

Dilerseniz vajinanın dudak kısımlarında uzayan tüyleri almak için doktor eldiveni tercih edebilirsiniz. Tabi ilk etapta uzun tüyleri doktor eldiveni ile almak biraz canınızı acıtabilir ama bir iki alımdan sonra bölge uyuşmaya başlayacaktır.

Trend Konu : Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılır ?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?