Diyarbakır’ın Tarihi ve Turistik Mekanlarında Moda Rüzgarı

Türkiye’nin en büyük moda etkinliğini gerçekleştirmeye devam eden Dosso Dossi Fashion Show, Doğubeyazıt ve Kapadokya’nın ardından şimdi de Diyarbakır’da moda rüzgarı estirdi. Diyarbakır şehrinin tarihi ve turistik mekanları arasında yer alan On Gözlü Köprü, Cemil Paşa Konağı ve Keçi Burcu‘nda gerçekleştirilmiş olan çekimlerde ünlü makenlerde etkileyici bir defile yaptılar.

”Hikmet Eraslan :Türk tekstilini Diyarbakır’dan Dünyaya Bir Kez Daha Anlattık ”

Dosso Dossi Fashion Show, Türk teksil ürünlerini dünya piyasasına pazarlarken bir taraftan da Türkiye’nin turizm açısından da önemli yerlerini tanıtmaya da öncelik veriyor. Bu ilkesi doğrultusunda Doğubeyazıt ve Kapadokya’nın ardından bu kezde Diyarbakır’da büyük bir projenin altına imza attılar. Diyarbakır’ımızın tarihi ve turstik mekanları arasında yer alan On İki Gözlü Köprü, Cemil Paşa Konağı ve Keçi Burcu mekanlarından gerçekleştirilen dijital platform defilesi çekimlerine ev sahipliği yaptığı.

diyarbakır moda defilesi

Bu güzel projede Tülin Şahin, Demet Şener, Zeynep Sever Demirel, Buse İskenderoğlu, Dilara Korkmaz, Cemrenaz Turhan, Şira Sahilli, Deren Talu, Derin Talu ve Madelein Sarıkabadayı’nın da olduğu 25 manken, Koreograf Yasin Soy eşliğinde gerçekleştirilen çekimlerde görev aldı. Çekimlerin finalinde mankenler ellerindeki beyaz güvercinleri uçurdular.

Defileden tadımlık görüntüler seyretmek isterseniz, İnstagram sayfamızdan seyredebiliriniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?