2022 Mezuniyet Töreni İçin İdeal Elbiseler

Sonunda mezuniyet töreni geldi. Uzun ve yoğun bir çalışma temposunu geride bırakmamıza sayılı günler kaldı. Bir taraftan bitirme sınvaları, bir taraftan tez hazırlıkları derken bir taraftan da mezuniyette hazırlık derken, iki ayağımız bir papuça girmiş durumda. Bu tatlı ve yorucu temponuzun içerisinde, yükünüzü biraz olsun azaltmak adına, sizler için mezuniyet töreni elbise modellerine göz attık.

Bu Yılın Mezuniyet Elbise Trendleri

Mezuniyet töreni için hazırlanmş olan koleksiyonlara şöyle bir baktığımızda, şu modellerin daha bir ön planda olduğunu söyleyebiliriz. 1940’lı yıllara 2022 karışımı elbiseler, oldukça revaşta olduğun görmekteyiz. Hem mezuniyet töreninde hem de diğer özel davetlerde tercih edebileceğiniz diğer bir elbise modeli ise, tek omuzlu elbiseler.

Koleksiyonu incelemeye devam ettiğimizde boyunu bir tık daha uzun göstermek isteyenler için bacak üstü uzun yırtmaçlar oldukça trend. Hemen burada küçük bir parantez açalım. Boyunucu olduğundan biraz daha uzun göstermek istiyorsanız, elbisenin yırtmacı ön tarafta olmalı. Eğer yırtmaç yan tarafta olursa, boyunucu bir tık kısa göstermiş olursunuz.

pencere detaylı jean elbise nocturne
Nocturne

Bu sezonun favori kıyafetlerden bir diğeri ise cut out olarak tanımlanan bel kısmında yada sırt kısmında kesik detayların bulunduğu elbiseler. Tercihinizi bu modelden yana yapmayı düşünenler için küçük bir tüyo verelim. Hem vücudunuzu saracak hem de uçuşan kumaşlarda romantik olan elbise modellerine bakabilirsiniz.

Elbise modeline karar verdik, şimdi sırada renk seçimi var. 2022 mezuniyet elbisesinde şu renklerin trend olduğunu görmekteyiz. Mavi, lila ve sarı ön planda.

Şimdi, sizlere fikir olması açıdan küçük bir defile hazırladık. Galeriye göz atarak, kararınızı netleştirebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?