Dizilerin Yeni Yüzü ” İlhan Şen ” Kimdir ?

İlhan Şen Kimdir ?

Fox tv ekranlarında yayınlanmakta olan ” Aşk Mantık İntikam ” dizisinde Ozan Korfalı karakterine can veren ” İlhan Şen ” in hayatı bugünlerde oldukça merak konusu olmaya başlandı.

Şunu hemen belirtmek isteriz ki, Aşk Mantık İntikam dizisini, yeni bölümlerini sizler gibi bizlerde büyük bir merak ile bekliyoruz. Sizler gibi bizde dizinin başrol oyuncusu olan İlhan Şen’in hayatını merak ediyoruz. Hiç vakit kaybetmeden sevgili oyuncu İlhan’ın hayatını mercek altına aldık. İşte objektiflerimize yansıyanlar.

İlhan Şen ‘in Hayatı

Kore dizisinden uyarlama olan Aşk Mantık İntikam dizisinin başarılı başrol oyuncusu İlhan Şen’in hayatından kısa şeritler.

İlhan Şen Biyografi

Doğum Yeri : Bulgaristan

Doğum Tarihi : 19 Aralık 1987

Burcu : Yay

Boyu : 1. 89 cm

Kilo : 82

Genç, yakışıklı, karizmatik ve başarılı oyuncu sevgili İlhan Şen 19 Aralık 1987 tarihinde gözlerini Bulgaristan’ın Shumen şehrinde gözlerini açtı. Sevgili İlhan 2 yaşına geldiğinde ailesi ile birlikte Bulgaristan ‘dan Türkiye’ye gelerek İstanbul’la yerleştirerek. Başarılı oyuncu ilk ve ortaokul öğretimini İstanbul da tamamladı. Üniversite eğitimi için Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğini tercih etti.

ilhan şen fotoğrafları
İlhan Şen

İlhan Şen’in Aldığı Eğitimler

Yıldız Teknik Üniversitesi – İnşaat Mühendisliği

Bahar Kerimoğlu ile Oyunculuk Atölyesi

Ekol Drama Oyunculuk Atölyesi

Levent Dönmez Diksiyon Eğitimi

Ümit Çırak Oyunculuk Atölyesi

Betül Alganay – Drama ve Tiyatro Eğitimi

İlhan Şen, 2008 yılında düzenlenmiş olan Türkiye’nin en iyi model yarışmasına katılarak finalist oldu. 2009 yılında katıldığı yarışma da ise Türkiye’nin en iyi modeli seçilmiştir. İlerleyen zamanlarda Bulgaristan da düzenlemiş olan Dünya’nın En İyi Modeli Yarışmasında Türkiye’yi temsil edip, Avrupa’nın en iyi modeli seçildi. Hayatının bir bölümünde modellik yapan yakışıklı oyuncu, ilerleyen zamanlarda oyunculuk eğitimi almaya başladı.

İlhan Şen’in Yer Aldığı Diziler

ilhan şen nereli

Karizmatik oyuncumuz, kameralar karşısına ilk olarak 2018 yılında yayınlanan Mehmed : Bir Cihan Fatihi dizi ile geçti.

2018 yılında Şahin Tepesi dizisinde rol aldı.

Daha sonra sevilen dizilerden biri olan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin oyuncu kadrosuna 2019 yılında dahil oldu.

2020 Ramo dizi ile sevenleri ile buluştu.

2021 Seni Çok Bekledim dizi ile ekranlarda oldu.

2021 Aşk Mantık İntikam dizi için kamera karşısına geçip, sevenleri ile buluşmaya devam ediyor.

ilhan şen boy

Sevgili İlhan Şen ‘i sosyal medyadan takip etmek isteyenler için İnstagram hesabı buraya bırakalım.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?