” Evli Çiftler ” için Süper 5 Besin Önerisi

Günaydın, mutlu pazarlar herkese. Bir taraftan pazar kahvelerinizi yudumlarken, bir taraftan da bugünkü konumuzu okumaya ne dersiniz ? Hazırsanız, başlıyoruz.

Bildiğiniz gibi evlilikte cinsellik önemli bir yer tutuyor. Kimi zaman stresten, kim zaman yediğimiz içtiğimizden dolayı evliliğimiz olumsuz yönden etkilenebiliyor. Bunun üzerine birde cinsel isteksizlik eklenince kendimizi yalnız ve mutsuz hissedebiliyoruz.

Peki, hem sağlığımızı korumak adına, hem de sağlıklı bir cinsel yaşam için neler yiyip, içmeliyiz ?

 Evli Çiftlere Besin Önerileri  

Uzm. Diyetisyen Pınar Kural Enç göre ; bazı besinler çok özel içerikleriyle libidoyu besleyerek afrodizyak etki yaratmaktadır. Cinsel isteği artıran bazı besinler şunlardır.

 Çikolata  

kadınlarda cinsel gücü artıran yiyecekler

Çikolata içerisinde bulundurduğu kafein, magnezyum ve fosfor ile doğal bir afrodizyak kaynağıdır. Sevgili hanımlar, şimdi aklınızdan, ama çikolata kilo aldırmaz mı, diye geçirdiğinizi tahmin ediyoruz. Hem çikolata yiyip, hem de kilo almak istemiyorsanız, kakao oranı yüksek bitter çikolataları tercih edebilirsiniz.

 Çilek 

cinsel isteği artıran gıdalar

Çikolatanın yanına yakışan en güzel meyvelerden biridir çilek. Çilek lezzetli olduğu kadar, her derde devadır da. Cinsel isteği artırmaktan tutun da, cildi güzelleştirmeye kadar, bir çok faydası vardır.

 Bal 

cinsel gücü artırdığı kanıtlanan 5 besin

Bin derde deva balın, faydalarını saymakla bitmez. Kadınların cinsellik hormonu olan östrojen salgılamasını düzenler. Testosteron için gerekli olan B vitamini bol miktarda balda bulunmaktadır.

 Fındık 

cinsel isteği artıran besinler

Balın yanında bir avuç fındık iyi gider. Fındık içerdiği E vitamini ile cinsel gücü artırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda içerdiği tüm maddeler zihinsel ve bedensel yorgunluğu gidermeye de yardımcı olur.

 İncir 

erkeklerde cinsel isteği artıran yiyecekler

İncir, erkeklerin cinsel gücünü artıracak olan afrodizyak içerir. B ve E vitamini yönünden zengin olan incir, sindirimi kolaylaştırır. Aynı zamanda cinsel yaşamınızı renklendirmeye yardımcı olur.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?