Nasıl Sağlıklı Kilo Alabilirim ?

Kilo Almanın Püf Noktaları

Sevgili takipçilerimiz , bildiğiniz gibi sık sık nasıl sağlıklı bir şekilde kilo verebiliriz, konusunda sizlere diyet önerilerinde bulunuyoruz. Bugünkü konumuzda ise kilo almak isteyenlere yardımcı olmak adına  Sağlıklı Kilo Almanın Püf Noktalarını sizler ile paylaşmak istiyoruz. Öncelikle neden kilo almadığınızı öğrenmek adına kilo almamanızın altında yatan nedenleri araştırmakta fayda var. Kilo almamanızın nedenleri arasında hormonal ve genetik faktörlerden dolayı mı, yoksa gün içerisinde aldığınız kalori, yaktığınız kaloriden daha az olmasından dolayı mı kilo alamıyorsunuz ? Bunların tespit ettikten sonra, birazdan sizlerle paylaşacağımız tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.

Kilo Almanın Yolları

? Kahvaltınızda kalori değeri yüksek bal – pekmez – tahin – fıstık ezmesi gibi gıdalar tüketmeye özen gösterin. Bunların yanı sıra tereyağı – zeytin – avokado gibi yağ kaynaklarına kahvaltı menünüzde yer verebilirsiniz.

? Ara öğünlerde taze sıkılmış meyve suyu tüketebilirsiniz. Kış aylarında ise salep- boza gibi sütlü içecekleri tercih edebilirsiniz. Tatlı seçiminde ise tercihinizi sütlü tatlılardan yana yapabilirsiniz.

? Bol miktarda kuru meyveler tüketin. Kuru meyvelerin yanı sıra ceviz – badem- fındık – fıstık – çekirdek gibi yağlı tohumlar tüketin.

? Öğünlerinizde pilav – makarna – ekmek gibi karbonhidrat kaynaklarını mutlaka bulundurmanızı öneririz.

? Çorba ve salatalarınızı en son tüketin.

kilo almak için nasıl beslenmeli

? Büyük porsiyonlarda ve sık sık kuru baklagilleri tüketmeye özen gösterin.

? Mümkün oldukça tükettiğiniz her yiyeceği zenginleştirmeye özen gösterin. Mesela meyve yerken üzerine biraz bal veyahut pekmez gezdirebilirsiniz. Ya da salatalarınıza kuru meyveler ve yağlı tohumlar ilave edebilirsiniz.

? Gün içerisinde daha fazla kalori almak için sık sık beslenmeye özen gösterin.

? Gece yatmadan yarım saat önce ballı muzlu süt gibi bol kalorili içecekler tüketmeye çalışın. Dilerseniz ballı muzlu sütünüzün içerisine kuru kayısı – kuru incir – kırılmış badem gibi kalorisini artırıcı yiyecekler ekleyerek lezzetli bir karışım elde edebilirsiniz.

? Tabi ki, kilo almak için sağlıksız gıdalara ve paketli abur cuburlardan uzak durmaya özen gösteriyoruz. Çünkü amacımız sağlıklı bir şekilde kilo almak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?