Evde Keyifli Zaman Geçirebilmeniz İçin 5 Öneri

Evde keyifli zaman geçirebilmeniz için size 4 kolay önerimiz var. Hadi kahvenizi, çayınızı alın, evde en sevdiğiniz köşenize yerleşip, bize eşlik edin. 😉

Keyifli bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle, yazımızın ulaştığı herkese kucak dolu sevgilerimizi gönderiyoruz. Malumunuz bir süre daha hafta sonu evde geçirmek durumundayız. Evde kaldığımız bu süreç içinde hem kaliteli vakit geçirmek, hem de keyif almak için son derece kolay birkaç önerimiz olacak. Hazırsanız, başlıyoruz.

Güzel Kokular İle Ruhunuzu Şımartın

kokulu mumlar

Biliyorsunuz kokuların ruhumuzun üzerinde olumlu etkileri var. Hem yeni bir güne huzurlu başlamak için hem de kendinizi daha iyi ve enerjik hissetmek için kokulardan yararlanabilirsiniz. Odanızın evinizin havasını değiştirmek için mesela lavanta, tarçın gibi mistik tütsüler yakabilirsiniz. Loş, romantik ve odanızda mis gibi bir kokunun yayılması için kokulu mumlardan yararlanabilirsiniz.

Ruhunuzu ve Bedeninizi Dinlendireceğiniz Müzikler Dinleyin

müzik dinleyen kadın

Çoğu zaman dışarının gürültüsü bizi hem bedenen hem de ruhen oldukça yorabiliyor. Bir taraftan olumsuz düşüncelerden arınmak , bir taraftan da bedenimizi ve ruhumuzu biraz olsun şımartmak için sakin müzikler dinleyebilirsiniz. Sakin ve rahatlatıcı müzik önerisinde bulunmak gerekirse Edith Piaf – Mozart – Bach dinleyebilirsiniz.

Bugün Günlerden Meditasyon Olsun

evde meditasyon

Günün tüm olumsuzluklarından sıyrılıp, yeni bir güne daha pozitif ve enerji dolu başlamak için gece uyumadan önce, ya da yeni günün ilk ışıkları ile birlikte meditasyon yaparak başlayabilirsiniz. Kendinizi tamamen dış dünyadan soyutlayıp, iç sesinizi dinleyip güzel bir meditasyon yapmak iyi gelecektir.

Film Keyfi

sinematografi , patlamış mısır

Uzun bir süredir ertelemiş olduğunuz yada daha önce seyredip, tekrar seyretmek istediğiniz filmi bugün seyretmeye ne dersiniz ? Önce seyredeceğiniz film karar verip, sonra film seyredecek mekanın dekorasyonuna birkaç küçük dokunuş yaparak filminiz keyifle seyretmeye başlayabilirsiniz.

Yeni Tatlar Keşfet

yemek pişirmek

Mutfakta zaman geçirmeyi seviyorsanız, değişik lezzetler deneyebilirsiniz. Alın tabletinizi, bilgisayarınızı yada telefonunuzu mutfağa geçin. Kendi mutfağımızda, dünya mutfağından yeni lezzetler keşfedip, yapın. Yeni öğrendiğiniz lezzetleri zaman içerisinde kendinizden bir şeyler katarak da farklı versiyonlarına yaparak, kendinize ait özel bir menüde oluşturabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?