Facebook ve Instagram’a Erişim Sıkıntısı

Ülkemizde dahil olmak üzere birçok ülkede en çok kullanılan sosyal ağlar arasında yer alan Instagram, Facebook ve WhatsApp‘a erişim sıkıntısı söz konusu. Bugün Türkiye saati ile 13.30 ‘da başlayan sorun nedeniyle zaman zaman bu 3 uygulamaya girilemiyor. Bu durumdan en çok Avrupa etkilendi.

Sunucu durumların anlık olarak paylaşan downdetector ‘ e göre başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, birçok ülkede sosyal ağlarda erişim sıkıntısı yaşanıyor. Alınan verilere göre WhatsApp üzerinden mesajlar ya gönderilemiyor veyahut alınamıyor. Konu ile ilgili net bir açıklama yapılmamakla birlikte birçok kullanıcı, erişim ile ilgili sıkıntılarını Twitter üzerinden bildirdi.

Hatırlayacağınız üzere dünya genelinde 13 Mart’ta yaşanan erişim sorunlarından dolayı, Instagram, Facebook ve WhatsApp birlikte iletişimden kopmuş ve uzun süre bağlantı kurulamamıştı.

Erişim Sorununa Bakanlıktan Açıklama Geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan dünya genelinde sosyal ağlara erişim sıkıntısı yaşanmaktadır. Bu sorun ülkemizdeki kullanıcıları da olumsuz yönden etkilemektedir. Şuan için operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmamaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?