Google Plus 2 Nisan’da Kapanıyor

Google Plus kullanıcıların dikkatine ! Google Plus ( Google + ) 2 Nisan‘da kullanıma kapatılacak. Verilerinizi 31 Mart’tan önce indirin. Bu konu ile ilgili Google, Google + kullanıcılarına e- posta göndererek , ” Google + içeriğinizi indirmek istiyorsanız, 31 Mart 2019 ‘dan önce başlayın ” uyarısında bulundu. Konunun detayını yazımızda bulabilirsiniz.Dünya genelinde yaklaşık 2 milyara aşkın bir kullanıcı sosyal ağ Google + ‘yı kapatma kararı aldı ve uyarıda bulundu. Google, bu konu ile ilgili Google + kullanıcılarına bir mail göndererek, ” 2 Nisan 2019 Google+’nın tüketici sürümü kullanıma kapatılacak ve tüketici Google+ kullanıcıların hesaplarındaki içerikler silinmeye başlanacak ” dedi.

google plus kapanıyorBelirtilen tarihten itibaren kullanıcıların Google+ fotoğraf ve videoların albüm arşivlerinden ve sayfadan silineceği belirtilerek içeriklerin indirilmesi zaman alınacağından dolayı, indirme işlemine 31 Mart’tan önce başlatılmasını konusunda uyarıda bulundu.

Yapılan açıklamada şu ayrıntılara da yer verildi. ” Başka hiçbir Google ürünü ( YouTube – Google Drive – Gmail – Google Fotoğraflar ) Google+ tüketici sürümünün kapanış kapsamında kullanımdan kaldırılmayacak, bu hizmetlerden yararlanmak için kullanmakta olduğunuz mevcut Google hesabı kalacaktır. Bunun yanı sıra Google Fotoğraflar’da yedeklemiş bulunduğunuz video ve fotoğraflarında silinmeyeceğini hatırlatmak isteriz. ”

Google Plus Verileri Nasıl İndirilir ?

Google Plus hesabınızda bulunan verilerinizi birazdan paylaşacağımız 2 yöntemden birini uygulayarak indirebilirsiniz.

1.Yöntem – Belirli Google Plus Verilerini İndirme

Sadece belirli verilerinizi indirmek istiyorsanız, öncelikle Google+ Akış bölümünde yer alan Fotoğrafları seçtiğinizden emin olun. Daha sonra sırasıyla şu adımları takip edin.

? Verileri indirin, sayfasına gidin. Bu noktada sizden oturumu açmanızı isteyebilir.

? İndirmek istediğiniz içerik türünün yanında yer alan ” aşağı oku ” nu tıklayın.

? İndirmek istediğiniz verileri seçin.

? İndirmek istediğiniz verileri seçtikten sonra ” Tamam ” butona tıklayın.

? Sonraki seçeneği tıklayın.

? Bir dosya türü seçiyoruz.

? Verileri nasıl almak istediğimizi belirtiyoruz.

? Son aşama olarak ” Arşiv Oluştur ” u tıklıyoruz.

2. Yöntem – Tüm Google+ Verilerini İndirmek İçin

? Verileri indirin sayfasına gidiyoruz. Bu noktada bizden oturumu açmamızı isteyebilir. Kullanılabilir Google+ verilerini önceden seçilmiş olacaktır.

? Sonraki seçeneği tıklıyoruz.

? Bir dosya türü seçiyoruz.

? Verileri nasıl alacağımızı belirtiyoruz.

? Son aşama olarak ” arşiv oluştur” u tıklıyoruz.

Tüm işlem bu kadar.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?