Doğal Gül Suyu Nasıl Elde Edilir ? Gül Suyunun Faydaları

Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır ?

Birçok ünlünün cilt temizliği ve güzelliği için doğal bir iksir olan gül suyundan faydalanmaktadırlar. Cilt bakımından, saç bakımına kadar birçok alanda kullanılan gül suyunun faydaların nelermiş, gelin birlikte bir göz atalım.

Gül Suyunun Faydaları

Doğal Bir Makyaj Temizleyicisidir

Makyajınızı temizlemek için doğal bir temizleyici arıyorsanız, gül suyunu tercih edebilirsiniz. İçerisinde herhangi bir kimyasal madde içermediğinden dolayı, cildinize herhangi bir zarar vermez. Aynı zamanda gül suyu cildinizi nemlendirmeye de yardımcı olur.

Sivilce ve Akne Sorunuz mu Var ?

Dönem dönem cildinizde çıkan sivilce ve akneler için bal ve sarımsak gibi doğal antiseptik çözümler uyguluyorsanız, bu uygulamanın hemen ardından cildinizi gül suyu ile temizleyip, nemlendirebiliriz.

☑ Saçları Nemlendirir

Saçlarınız için doğal bir nemlendirici arıyorsanız, gül suyundan faydalanabilirsiniz. Hem saçlarınızı hem de saç derisini nemlendirmek için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sıcak bir duşun ardından yada denizden çıktıktan sonra kullanmanızı tavsiye ederiz.

Size Özel Losyon

Kendinize özel kendi losyonunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Evde çok basit bir şekilde losyonunuzu hazırlayabilirsiniz. Nasıl mı ? Sevdiğiniz herhangi bir bitkisel yağı ( yasemin çiçeği, jojoba yağı vb. ) gül suyuna karıştırmanız yeterli olacaktır. Hazırlamış olduğunuz bu ferahlatıcı ve canlandırıcı losyonu duştan sonra vücudunuza sürmeniz yeterli olacaktır.

Kolay Gül Suyu Yapımı

Evde çok kolay bir şekilde nasıl gül suyu yapabileceğinizi de şuraya bırakalım.

evde gül suyu yapımı

Gül Suyu İçin Gerekli Malzemeler ;

☑ Gül yaprakları

☑ Cam kavanoz

☑ Su

☑ 1 kaşık limon tuzu

Hazırlanışı

☑ İlk olarak gül yapraklarını bir güzel yıkıyoruz.

☑ Yıkamış olduğumuz gül yapraklarını kavanozun içine bırakıyoruz.

☑ Gül yaprakların üzerine suyu ve limon tuzunu ekleyip, kavanozun ağzını iyice kapatıyoruz.

☑ Kavanozu güneş gören bir yere bırakıyoruz.

☑ Gül yaprakları suya rengini verene kadar güneşte bırakıyoruz.

☑ Birkaç günün içinde gül suyunuz hazır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?