” Hayat Eve Sığar ” Kendin ve Sevdiklerin için Evde Kal !

Evde Kaliteli Zaman Geçirmenin Yolları

Kendin için ve Sevdiklerin için #EvdeKalTürkiyem

Merhaba sevgili takipçilerimiz. Biliyorsunuz Corona Virüs (COVID – 19 ) salgını gün geçtikçe tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılmaya başlıyor. Başta kendimiz olmak üzere sevdiklerimizin sağlığını korumak için birtakım önlemler alıp, uygulamamız büyük önem taşıyor. Bu süreçte alabileceğimiz en önemli önlemlerden biri de evde kalmak olacaktır.

Şu an aklınızdan ” evde nasıl kaliteli vakit geçirebiliriz ? Evde neler yapabiliriz ? Zaman bir türlü geçmiyor” diye geçirdiğinizi duyar gibiyiz. Hemen bu konuda sizlere bir takım önerilerde bulunmak isteriz.

Bugünlerde Evde Neler Yapabiliriz ?

İbadet Edebilirsiniz

Malumunuz mübarek üç aylardayız. Bugünlerin kıymetini iyi değerlendirmek adına bol bol ibadetlerimizi yerine getirebiliriz. Kur-an okumak, namaz kılmak, bol bol dua edebilirsiniz. Bu arada dualarınızda bizi de unutmasanız, seviniriz.

Güne Spor İle Başla

Evde kalmamız, hareketsiz kalacağımız anlamına gelmiyor. Biz güne plates ile başlıyoruz. Günü sonlandırmaya 1 saat yada yarım saat kala sessiz bir ortama geçip hem ruhumuzu, hem bedenimizi ve zihnimizi hem de kaliteli ve rahat bir uyku için meditasyon yapıyoruz. Siz neler yapıyorsunuz ?

evde zaman geçirmenin yolları

Online Müze Gezebilirsiniz

Uzun süredir gitmek isteyip de bir türlü işten güçten vakit bulup da gidemediğiniz müzeleri ziyaret etmenin tam zamanı. Nasıl mı ? İnternetten faydalanarak online bir şekilde müzeleri gezebilirsiniz.

İnstagram Canlı Yayınlarını Takip Edebilirsiniz

Gün içerisinde İnstagram da yayınlanan canlı yayınları seyredebilirsiniz. Hem bazı bilgilerini yenileyip, yeni bilgiler edinebilirsiniz. Hem de bir nevi sosyalleşmiş olursunuz.

Hafta da 1 Kitap Bitirebilirsiniz

Kelime haznenizi geliştirmek olaylara farklı açılardan bakmak kendinizi daha etkili bir şekilde ifade etmek için kitap okuyabilirsiniz. Genel kültürünüze yeni ufuklar açmak için tarih, felsefe türü kitaplar okuyabilirsiniz. Hem kendinizi daha iyi tanımak hem de çevrenizdeki insanları daha iyi analiz etmek için psikoloji ve sosyoloji türünden kitaplara bakabilirsiniz.

Dekorasyonunda Değişiklik Yapmak

Odanızdaki eşyaların yerlerini değiştirerek odanızın atmosferini değiştirebilirsiniz. Hayal gücünüzü el becerinizle birleştirerek kendi dekorasyon ürünlerinizi kendiniz yapıp, evinize kendi yorumunuzu katabilirsiniz. Bu konuda size ilham verecek dekorasyon sitelerine ( ev dekorasyonum vb ) bakabilirsiniz.

Menüne Yeni Tarifler Ekle

Mutfakla aranız nasıl ? Değişik tatlar denemeyi sever misiniz ? Eğer değişim ve yeniliğe hazırsanız, yeni yemekler keşfedip, kendinize ve sevdiklerinize yapmanın tam zamanı. Hatta dilerseniz kendinize ait özel tariflerinizi bizime gönderirseniz, bizde pratik yemekler kategorimizde yayınlayabiliriz.

Bizim önerilerimiz şimdilik, bu kadar. Sizin bizimle paylaşmak istediğiniz öneriler var ise yazının sonunda yer alan yorum kısmına yazıp bizimle paylaşabilirsiniz.

Sevgilerle…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?