Kadınlara Göre En Çekici Erkek Meslekleri Hangisi ?

Etkileyici Erkek Meslekleri

Genelde yaptığımız işin hem gelirin iyi olmasını isteriz, hem de dikkat çekici bir meslek olmasını isteriz. Bilgilerimiz, yeteneklerimiz ve aldığımız eğitimler doğrultusunda, kimimiz network , kimimiz pilot, ve kimimizde kaptanlık gibi mesleklerle ilgileniriz.

Peki, sizce, kadınlara göre en seksi erkek mesleği hangisidir ? 

Yapılan araştırmalar sonucunda kadınlar genelde üniformalı meslekleri daha sıcak buluyorlar. Bunun nedenleri arasında şunu söyleyebiliriz. Üniformalar insanların güvende olduğu izlenimini veriyor. Kadınlar genelde hem beyin gücünü gösteren, hem kendinize güven veren, hem en karmaşık sorunları bile birkaç basit adımla çözebilen meslekleri daha cazip buluyor.

Kadınlara Göre En Seksi 5 Erkek Mesleği

 KAPTAN 

en iyi erkek meslekleri

Biraz öncede bahsettiğimiz gibi çoğu bayan üniformalı erkeklere bayılırlar. Özellikle uçsuz bucaksız okyanuslarda ve denizlerde özgürce hareket edebilen, denizlerin hakimi olan kaptanlar, kadınların en sevdiği favori meslekleri arasında yer alır.

 PİLOT 

çekici gelen erkek meslekleri

Uçsuz bucaksız suların hakimi olan kaptanlar kadar, uçsuz bucaksız olan gökyüzünde bir kuş gibi süzülen, pilotlarda en çok ilgi gören meslekler arasında yer almakta. Pilotları cazip getiren üniformaların yanı sıra , karizmatik duruşları ve etkileyici gülüşleri dikkatleri üzerine çekmekte artı bir avantaj.

 DOKTOR 

geleceğin meslekleri

Kadınlar tarafından doktorluğun çekici olmasının en büyük nedenleri arasında hayat kurtarmaları yatıyor. Özellikle çocuk doktorları ve cerrahlar daha bir ön planda yer alır. Bunun nedeni şu şekilde açıklayabiliriz. Eğer bir çocuk doktoru, çocuklarla iyi bir iletişim kurabiliyorsa, en zor kadınla bile iletişime geçebilir imajı sergiler. Cerrahlar ise , yetenekli oldukları için daha bir göz önünde olurlar.

 ŞEF 

en karizmatik erkek meslekleri

Hangi kadın istemez ki, sabah uyandığında romantik bir kahvaltı masasının hazır, onu bekliyor. Ya da işten yorgun geldiğinde birbirinden nefis farklı bir akşam menüsü ile karşılaşmak. Yaratıcı, tutkulu ve sabırlı şefler, bayanlar için her zaman cazip gelmiştir.

SPORCU

en karizmatik futbolcular

İster futbolcu olsun, ister basketçi, ister yüzücü ya da farklı bir spor dalı ile ilgileniyor olsun, sporcular her zaman için, favori meslekler arasında yer alır.

Tabi sadece bu 5 meslek ile sınırlı değil. Bunların dışındaki birçok meslekte farklı statü ve konumdaki bayanlar için oldukça çekici geliyor. Doktor – Avukat – Müzisyen – Bankacı – Ressam – Mühendis – Mimar

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?