Kusursuz Bir Cildin Sırrı ” Gece Cilt Bakımı”ında Gizli

Kusursuz aynı zamanda pürüzsüz bir cilde sırrının ” gece cilt bakımında ” gizli olduğunu biliyor muydunuz ? Rutin olarak geceleyin cildinize yapacağınız bakım ile cildiniz daha parlak, daha aydınlık ve daha pürüzsüz bir hale gelecektir. Peki, gece cilt bakımı nasıl olmalı, neler yapabiliriz, gelin bir göz atalım.

Tıpkı vücudumuz gibi cildimizde kendini geceleyin yenileme moduna alır. Bu yenileme moduna destek olmak adına gece uyumadan önce cildimize güzel bir bakım yapmakta fayda var. Yaptığımız gece bakımının faydalı olması içinde cildimize yapacağımız uygulamanın sırası da son derece önemlidir. Gelin, şimdi birlikte bu sıralamanın nasıl olacağına bir göz atalım.

Gece Bakımı Neden Önemlidir ?

Konunun girişte söylediğimiz gibi cilt uyku sırasında kendini yenileme moduna alır. Biliyorsunuz cildin ısısı yükseldikçe daha ince aynı zamanda daha geçirgen bir hal alıyor. Bu durumda tedavilerin daha duyarlı hale gelmesine zemin hazırlıyor. Gece yatmadan önce yapacağınız bakım sayesinde uyku esnasında gerçekleşen onarımı dıştan desteklemiş oluyor.

gece yatmadan önce yüze ne sürülmeli

Rutin olarak gündüz yaptığınız bakımdan bir tık daha yoğun bir şekilde yapacağınız gece cilt bakımı sayesinde taptaze bir cilde sahip olup, yılları teğet geçebilirsiniz. Hazırsanız şimdi gelin birlikte nasıl bir bakım uygulayabileceğimize bir bakalım.

Uyku Öncesi Uygulamanız Gereken Rutinler

Şimdi her gece uyumadan önce yapmamız gereken rutinleri madde haline sıralayalım.

uyku öncesi uygulamanız gereken10 güzellik rutini
  • Cildinize uygun bir sabun kullanarak cildinizi su ile yıkayın. 30 saniye boyunca yumuşak ve yavaş hareketler ile yüzünüzü ve boynunuzu yıkayın. Bu yıkama şekli ile kırışıklıklarında önüne geçmiş olursunuz.
  • Yüzünüzü kiri ve makyaj kalıntıları sabun ve su ile temizledikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Ilık su damarları hareketlendirip kan akışını hızlandıracaktır. Bu da yüzünüzü canlandırmaya yardımcı olur.
  • Ilık su ile bir güzel yüzümüzü yıkadıktan sonra hemen soğuk su ile yıkayın. Bu uygulama sayesinde yüzünüz sıkılaşmaya başlayacaktır.
  • Şimdi sırada kurulama işlemi var. Yüzümüzü havlu ile şu şekilde kurulamalıyız. Yukarıya doğru hareket yaparak yüzümüzü kurutmalıyız. Tabi bunu yaparken yüzümüze nazik davranıyoruz.
  • Nemlendiriyoruz
  • Peeling yapıyoruz
  • Yüz maskesi yapıyoruz
  • Vücudumuza da peeling yapmayı unutmuyoruz. ( Evdeki Malzemeler İle Vücut Peelingi Hazırlıyoruz ! konumuza göz atabilirsiniz )
  • Saç bakımınızı yatmadan önce yapabilirsiniz
  • El ve ayaklarımızı da masaj yaparak nemlendiriyoruz

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?