Maske Kullanırken Cilt Bakımını İhmal Etme !

Virüse Karşı Cilt Bakımı

” Maskeni Tak, Sosyal Mesafeni Koru ” Cilt Bakımı, Maske

Sevgili arkadaşlar, biliyorsunuz Covid -19 a karşı en önemli ve etkili korunma yöntemlerinden biri maske kullanmaktır. Virüse karşı korunmak için kullandığımız maskeler cildimizde bazı sorunlarında oluşmasına neden olabiliyor. Peki, maske kullanımı sırasında meydana gelebilecek cilt problemlerine karşı neler yapabiliriz ?

Maske Kullanımı Sırasında Meydana Gelebilecek Cilt Problemlerini Önlemek İçin Pratik Öneriler

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, yüz maskesi kullanımı sonucunda meydana gelen bazı cilt sorunları hemen hemen herkeste görünmekte. Yüz maskesinin ciltte oluşturduğu sorunlara da ”Maskne ” deniyor. Peki, yüz maskesi kullanırken, cildimizi nasıl koruyabiliriz ? Normal cilt bakım rutiniz maskeniz ile uyumlu değilse, şu önerilere kulak vermenizi tavsiye ederiz.

Maskenin cildinizde oluşturduğu problemleri önlemek için maskenizin içine birkaç damla salisilik asit içeren spreyden püskürtün. Ardından kuruması için maskenizi biraz havalandırın. Aklınızda bulunsun, salisilik asit , cildinizdeki gözeneklerdeki yağı ve birikintileri temizler ve sivilce oluşumunu önler.

maskeyle cilt bakım önerileri

Pamuklu Yüz Maskesi Kullanın

Hem daha rahat nefes alabilmek, hem de cildinizi tahriş oluşumlarını en aza indirmek için pamuklu yüz maskeleri tercih edin.

Cildinizi Nemlendirin

Maske kullanmadan önce cildinizi mutlaka nemlendirin.

Makyaj Yapmayın

Covid -19 dan korunmak için maske kullandığımız bu süreçte günlük makyaj rutinize kısa bir ara verin. Doğal güzelliğinizi keşfetmenin tam zamanı !

Güneş Kremlerini Es Geçmeyin

UV ışınları, maskenizin altından geçip, zarar verebilir. Bunu önlemek için cildinize uygun bir güneş kremi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Maske Kullanmadan Önce ve Sonra Mutlaka Cildinizi Temizleyin

Biliyorsunuz, virüsten korunmak için elimizi sık sık yıkıyoruz. Şimdi yüzümüzü de devreye bırakma zamanı ! Maske takmadan hem öncesi ve maskeyi çıkarttıktan sonra cildinizi derinlemesine temizleyin.

Sağlıklı Günler Dileriz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?