Burçlara Göre Ev Dekorasyon Önerileri ve Örnekleri

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu

Kimimiz hayatımızı ve seçimlerimizi yıldızların ve gezegenlerin konumuna göre yaparız. Favori rengimiz nedir, hangi doğal taş bizim için uygundur, stilimiz nasıl olmalı vb. durumlarda kimi zaman burcumuzun özelliğine göre ayarlarız. Bizde bu noktadan yola çıkararak, acaba hangi burca, hangi dekorasyon daha uygun olur, diye bir araştıralım, istedik.

Eğer bugünlerde yaşam alanlarınızın çizgisinde küçük bir dokunuş veya büyük bir değişiklik yapmayı planlıyorsanız ve bu dokunuşu ve değişikliği nasıl yapacağınıza henüz karar vermediyseniz, gelin bu sefer burçların doğrultusunda evimizin dizaynı yenileyelim.

Burçlara Göre Ev Dekorasyonları

Koç Burcu

burçlara göre yatak odası dekorasyonu

Koç burcunun genel özelliğine baktığımızda ateşli ve tutkulu bir burç olduğunu aynı zamanda oldukça dinamik, etkileyici kendinden emin olduğunu görmekteyiz. Renkler arasında tutkuyu ve etkiyi en iyi yansıtan en iyi renk kırmızıdır. Sevgili koçlar yaşam alanlarınızda ister küçük bir dokunuş, ister büyük bir değişilik yapmaya karar verirseniz mutlaka kırmızının en etkili tonlarından olan yakut ve kızıl rengini tercih edebilirsiniz. Yaşam alanlarınızın çizgisinde görselliği biraz daha ön plana çıkarmak isterseniz de ateş tuğlası, taş ve beton gibi maddelerden oluşan dekorasyona ağırlık verebilirsiniz.

Boğa Burcu

burçlara göre mutfak

Bir boğa burcunu nasıl tanırsınız, diye soracak olursak, biraz astroloji ile yakından ilgi olanlar, çalışkan, iş bitirici ve pratik olduklarını söylerler. Bunun yanı sıra konfor ve lükse önem verdiklerini söylerler. Eğer bir boğa burcu arkadaşınız var ise, evinin dekorasyonuna dikkat edin genelde yeşil tonlarını tercih ettiklerini görürsünüz. Dekorasyonda favori renkleri arasında yaşam çizgilerine elegan bir görüntü kazandıran zümrüt yeşilini tercih ederler.

İkizler Burcu

burçlara göre odalar

Meraklı, yaratıcı , eğlenceli ve bir o kadar duygusal olan ikizler burcu çizgileri ne olursa olsun hem mükemmel olmayı isterler. Meraklı ve yaratıcı olmalarından dolayı dekorasyonlarında diğer dekorasyonlara göre bir tık da olsa farklı olmasını isterler. Dinlendirici özelliği ile yeşil ve tonları, sıcaklık etkisi ile sarı ve tonları tam onların rengi. Canlı renkler, desenler, modern ve egzantrik dekorasyon parçaları evinin çizgilerinde yer alırlar.

Yengeç Burcu

burçlara göre banyo dekorasyonu

Dekorasyona en çok önem veren burçlar arasında yengeç burcu yer alır. Bu burcun dekorasyon özelliklerine baktığımızda şu kriterler gözümüze çarpmakta. Konforlu ve rahat bir alan, davetkar aynı zamanda huzurlu bir atmosfer mekana hakimdir. İçe kapanık mizah yönünü ise stiline geleneksel dekorasyon yönü ile yansıtır. Bu burca en uygun renkler arasında ise ametist tonlar yer alır.

Aslan Burcu

burçlara göre mobilya seçimi

Görkemli ve eşsiz bir karaktere sahip olan aslan burcu , bu özelliği yaşadığı ortama da yansıtmaktadır. Mümkün oldukça yaşadığı ortamın gösterişli kendine has bir dekorda olmasına özen gösterirler. Yaşadığı ortamda sevdikleri için elegan bir mekan bulunurken, kendileri ile baş başa kalmak istedikleri alanda ise kendine özgü sakin ve elit bir çizginin hakim olmasını isterler. Bu burca en uygun renk nedir, diye baktığımızda, altın tonlarının ve kehribar rengin olduğunu görmekteyiz.

Başak Burcu

burçlara göre ev dekorasyon fikirleri

Başak burcunun temel özellikleri arasında sakin , huzurlu, dinlendirici bir kişiliğe sahip olduğunu görmekteyiz. Aynı zamanda sanatsal bir yönlerinden de olduğunu görmekteyiz. Peki, bu burcun dekorasyonu nasıl, diye soracak olursanız, genelde sıcak ve huzurlu bir dekorasyona sahiptirler. Dekorasyonda tercih ettikleri renkler arasında huzuru yansıtan yeşil ve tonları, mekanda derinlik hissi uyandıran mavi tonlarını tercih ederler.

Terazi Burcu

burçlara göre ev dekorasyonu renkleri

Adalet ve tarafsızlık duyguları ağır basan terazi burcu, her zaman uyumlu bir dünyanın hayalini kurmaktadır. Bu burç özelliklerini yaşam alanlarına nasıl yansıtıyor, diye baktığımızda karşımıza denge, ahenk ve uyum üçgeni çıkmakta. Renk tercihi ise pastel renklerdir.

Akrep Burcu

burçlara göre renkler

Ayrıntılara önem veren akrep burcu, evini dizayn ederken, en küçük ayrıntıya önem verir aynı zamanda dekorasyonda derinliği sever. Bu burç genelde dokunduğu dekorasyonu benzersiz bir estetik ile buluşturmayı hedefler. Renk konusunda tercih ise kırmızı ve tonlarıdır.

Yay Burcu

burçlara göre ev dekorasyonu modelleri

Yay burcu ile dizayn edilmiş bir mekanı nasıl tanırız, diye soracak olursak, eğer bir mekan canlı ve renkli bir dizayna sahip ise, o mekanda yay burcunun izi vardır, demektir. Renkli ve canlılığın yanı sıra doğa, egzotik ve farklılıklarda dizaynın içinde yer almaktadır. Genelde tercih ettiği renk ise mordur.

Oğlak Burcu

burçlara göre banyo dekorasyon örnekleri

Estetiğe önem veren, yaşadığı mekanın her zaman için düzenli olmasını isteyen oğlak burcu, aynı zamanda mekanlarının elegan bir çizgiye sahip olmalarını da isterler. Yaşam alanlarında tercih ettikleri renkler ise safir, mavi ve kahverengi tonlarıdır.

Kova Burcu

burçlara göre yatak odası tasarımları

Farklılığın ve özgünlüğün burcu olarak tanımlayabileceğimiz kova burcu , aynı zamanda deli dolu, çılgın, olağanın dışında yaşayan, yaşamayı seven aşk ve sevgi doludur. İçi içine sığmayan bu burcun yaşam alanlarına baktığımızda entelektüel faaliyetleri için kendilerine özel alanlar oluşturduklarını, misafirleri için oldukça sıcacık ve samimi mekan dizayn ettiğini görmekteyiz. Bu burcu en iyi anlatan renk okyanusun derinliğini ve gökyüzünün sonsuzluğunu simgeleyen mavi ve tonlarıdır.

Balık Burcu

12 burç 12 farklı ev tercihi

Balık burcu değince akla gelen ilk özellikler, hayalperest ve duygusallıktır. Bu özelliğinden yola çıkarak sizlerinde tahmin ettiği üzere romantik ev dekorasyonları için bir balık burcu arkadaşınıza danışabilirsiniz. Renk tercihi mi , su yeşilidir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?