MasterChef Jüri Üyesi Danilo Zanna

Danilo Zanna Kimdir ?

MasterChef jüri üyelerinden biri olan Danilo Zanna kimdir ?

Tv 8 ekranlarında yayınlanan Master Chef Türkiye yarışmasında bu sezon katılan hem pozitif bakışıyla hem de eğlenceli tarafı ile izleyiciler tarafından oldukça çok merak edilen Şef Danilo Zanna ‘nın hayatından bazı kesitleri sizler ile paylaşalım, istedik.

İtalyan Şef Danilo Zanna Hayatı

chef danilo zanna

15 Nisan 1982 tarihinde İtalya’nın Toskana bölgesinde yer alan Prato dünyaya merhaba demiş. Üç kardeşin en küçüğüdür. Aşçılık aşkı aileden gelmektedir. Sevgili Danilo Şef, aile restoranlarında küçük yaşta çalışmaya başlayarak bir taraftan aile mesleğine ilk adımları atmış olup, bir taraftan da şeflik kariyeri başlamıştır .

Uzun bir süre İtalyan mutfağında hünerlerini sergileyen şef, İtalya da Gastronomi okumuş. Ailesinden almış olduğu aşçılık bilgilerini İtalya ‘nın çok ünlü şefleri ile çalışma fırsatı bularak bilgilerini pekiştirip, mutfak alanında uzmanlaştı.

danilo zanna ailesi

Bir gün seyahat amacı ile rotasını Türkiye çevirdi. Seyahat amaçlı rotasını çevirdiği Türkiye ‘de aşkını buldu ve artık burada kalmaya karar verdi. Büyük aşkı Tuğçe Demirbilek tanışıp, 2012 yılında dünya evine girdi. 2013 yılda ise sevgili Zanna çiftinin Zeno isminde bir oğullu oldu.

Türk yemeklerine farklı bir ilgi duyan Şef Danilo, İtalya ‘ daki kariyerini geride bırakıp, Türkiye ‘ye yerleşerek bir restoran açtı.

danilo zanna restaurant the pizza co

Restoranı merak edenler için hemen söyleyelim. İstanbul’un en kalabalık yerlerinden biri olan Mecidiyeköy ‘de ” The Pizza Co ” . Restoranın ardından bir anda kendisini televizyon ekranlarında buldu.

İlk olarak Kanal Türk ekranlarında Tv Şefliği yapmaya başladı. Kısa bir süre sonra tv ekranları şefi, şefte tv ekranı çok sevdi. Bu sevginin sonucunda ilk önce Atv ekranlarına transfer oldu. Ardından ilk televizyon programı olan ” Zahide İle Hayata Yetiş ” programında kendini biraz daha gösterme fırsatı buldu.

Bir süre Planet Mutfak kanalında ” İtalyan İşi ” programını hazırlayıp sundu.

Şef Danilo Zanna ‘nın kariyerleri arasında aşçılık ve tv programları yanı sıra işletmecilik, şeflik ve üniversite de danışmanlıkta yer almakta.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?