Selülitlere Karşı En Etkili 3 Spor !!!

Selülitlere karşı kolaylıkla uygulayabileceğiniz oldukça basit ve pratik egzersizler

Bizleri özellikle yaz dönemlerinde en çok rahatsız eden durumların başında selülit yer almaktadır. Vücudumuzda istemedik bir misafir konumunda olan selülitlerden kurtulmak için düzenli ve disiplinli bir beslenme alışkanlığın yanı sıra bir fitness rutini oluşturmanız gerektiğini biliyor muydunuz ?

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak aynı zamanda portakal kabuğu görünümünden kurtulmak için kolaylıkla yapabileceğiniz 3 hareketi sizler için araştırdık.

Selülitlere Karşı En Etkili ve En Kolay Sporlar

Merdiven Çıkma

Selülitlere karşı kolaylıkla uygulayabileceğiniz oldukça basit ve pratik egzersizlerin başında merdiven çıkmak geliyor. Merdiven çıkmak bir taraftan hızlı bir şekilde kalori yakmanıza yardımcı olurken, bir taraftan da selülitlerin en kolay görüldüğü bölgelerin fazlası ile çalışmasına yardımcı oluyor.

Squat

Son dönemlerde selülite meydan okuyan spor dalları arası squat oldukça popüler. Bacak ve kalça kaslarınız için uygulayacağınız bu etkili hareketler sayesinde yüksek doz şekillendirici etkisi ile hem selülitlere veda edebilirsiniz, hem de daha formda bir kalça ve bacak kaslarına sahip olabilirsiniz.

Hamstring Curl

Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir diğer hareket ise hamstring curl . Arka bacak ve kalça kaslarınızı kolaylıkla çalıştırabilmeniz için pilates topu, dumbell ya da direnç lastiği yardımı ile hamstring hareketlerini yapabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?