Regl Ağrılarına Son Verecek Bitki Çayları

Regl Sancılarına İyi Gelen 4 Şifalı Bitki Çayı

Sevgili hanımlar, evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz hem faydalı, hem de rahatlatıcı bitki çayları sayesinde regl ağrılarınızla vedalaşın !

Birçoğumuz her ay regl dönemini oldukça sancılı ve ağrılı bir şekilde geçirebiliyoruz. Bu durum bazen işimizi, sosyal hayatımızı olumsuz yönden etkileyebiliyor. Eğer sizde regl dönemlerinde böyle bir durum yaşıyorsanız, hem sancılarınızı ve ağrılarınızı yok edecek, hem de bu süreci ruhen ve bedenen rahat geçirmenize yardımcı olacak bitki çaylarından yararlanabilirsiniz.

Regl Sancılarına İyi Gelecek Şifalı Bitki Çayları

✔ Kasları Gevşetmek İçin Nane Çayı

kasları gevşetmeye iyi gelen bitki çayları nane

Regl ağrılarını çok iyi hafifleten kasları gevşetmeye yardımcı olan bitki çaylarının başında nane çayı gelmektedir. Nane çayı ağrı kesici özelliğin yanı sıra krampları azaltmaya yardımcı olur, mide bulantısını önler. Aynı zamanda adetten dolayı şişkinliği gidermeye de yardımcı olur.

Krampları Hafifletmek İçin Hibiskus Çayı

hibiskus çayı adet söktürücü

Regl ağrılarına iyi gelen Hibiskus çayı, aynı zamanda yüksek tansiyon ve kolesterolü düşürmeye de yardımcı olur. Bunun yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirir, sindirim sistemine de yardımcı olur.

Karın Ağrısı ve Mide Bulantısı İçin Papatya Çayı

papatya çayı regl

Regl sancılarını kısa sürede yok etmeye yardımcı olan papatya çayı, kasları gevşetmeye de yardımcı olmaktadır. Papatya çayının diğer bir faydası ise mide bulantısını ve karın ağrısını kesmeye de yardımcı olmaktadır.

✔ Enerjinizi Artırmaya Yardımcı Olan Kırmızı Meyve Çayları

kırmızı meyve çayların faydaları

Antioksidan yönünden oldukça zengin olan kırmızı meyve çayları aynı zamanda bir C vitamini deposudur. Eğer vücudunuzda yeteri miktarda C vitamini bulunuyorsa, regl sürecini daha kolay ve daha enerjik geçirirsiniz. Kırmızı meyve çaylarının içinde ; çilek, böğürtlen, ahududu, kuşburnu vb. bulunmaktadır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?