” YAAY ” Dijital Dünyanın Yeni Platformu

Yerli Sosyal Medya Uygulaması

Yerli sosyal medya uygulaması ” Yaay ” kısa bir süre önce kullanıma açıldı !

Türk Telekom şirketi TT Ventures tarafından faaliyete geçirilen yerli sosyal medya platformu olan ” YAAY ” hayata geçirdi. Sosyal medyanın yeni gözdesi olmaya başlayan Yaay, diğer sosyal medya platformlarında yer alan gündem, haber takibi, bilgilendirme ve rozet uygulaması gibi farklı özellikleri aynı platform altında toplayıp, farklı bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Yaay’ın geliştiricisi Appyay Ceo’su Emre Meriç platformla ilgili şu açıklamalarda bulundu. ” Önceliğimiz ve çıkış noktamız ; farklı ve gençlerin dikkati çekecek dinamik ve yenilikçi bir platform oluşturmaktır. Dünyaya mesaj, görsel ya da video odaklı çeşitli platformlar yer almakta. Yaay’ı bu oluşumlardan ayıran en büyük özelliği , kategorilere ayrılmış yapısı ve içerikli paylaşımına göre ” rozet ” uygulaması olacaktır. ” dedi.

yaay uygulaması nedir

Emre Meriç yaptığı açıklamada sözlerine şunları da ekledi. ” Uygulamamız kendine özgü yapısıyla, sosyal çevre oluşturma, gündem ve haber takibi, doğru bilgiye ulaşma ve bilgilendirme gibi süreçlerde yepyeni bir deneyim sunacak. ”

Yaay uygulaması hakkında şu bilgileri de paylaştı. ” Yaay’da içerikler , konularına göre birbirlerinden ayrıştırarak , konuları daha rahat takip edilmesi sağlanıyor. Örneğin bir kullanıcı sadece haberleri takip etmek istiyorsa, kategorileri buna göre düzenleyip platformu kullanabiliyor. ”

İlk bakışta arayüzü kullanım özellikleri ile daha çok Twitter ‘ı çağrıştırmış olsa da Yaay da yer alacak rozet ve puan sistemi önümüzdeki günlerde ek fayda sunacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?