Yaz Gelinleri İçin Gelin Makyajı Trendleri

Yaz Gelin Makyaj Trendi 2021

Yaz Gelini, Gelin Makyajı Kusursuz bir gelin makyajı yaptırmak için nelere dikkat etmeliyiz ? Bu yaz gelinleri için makyaj trendleri nelerdir ? Gelin makyajında dikkat edilmesi gerekenler.

Hayatınız için bir dönüm noktası olan o muhteşem teklifi aldınız ve sonsuzluğun simgesi olan alyansları taktınız. Gelinliğinizi seçtiniz, şimdi de sırada kusursuz şahane bir gelin makyajı yaptırmaya geldi. Her makyajda olduğu gibi gelin makyajında dikkat edilmesi gereken bazı kurallar var. Şimdi bir taraftan kurallardan kısaca bahsedelim, bir taraftan da gelin makyaj modellerine göz atalım.

Gelin Makyajında Dikkat Etmeniz Gerekenler

♥ Mutlaka Cilt Bakımınızı Yaptırın

Yüzünüzü hem düğün fotoğrafına hazırlamak hem de nikahınıza yada düğününüze hazırlamak için önceden cilt bakımınızı mutlaka yaptırın. Unutmayın, eğer cilt bakımınızı düğün güne bırakırsanız, kızarıklıklar oluşabilir, istenmedik durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumları göz önünde tutarak en az iki gün öncesinden cilt bakımınızı yaptırmanızı öneririz.

2020 yaz gelin makyajı

♥ Suya Dayanıklı Malzemeler Tercih Edin

Uzun bir süre makyaj yüzünüzde kalacağı için tercih edeceğiniz makyaj malzemelerin mümkün oldukça suya dayanıklı ve kalıcı ürünler olmasına özen gösterin. Hem gelinliğinizle hem de onun simgeleyeceği ahengi yakalamak adına mümkün oldukça hafif bir makyaj ve doğal renkler tercih etmenizi öneririz.

♥ Fondöten Seçimine Dikkat

yaz gelinleri için makyaj önerileri

Cilt tonunuz çok açık veya koyu ise, fondöten seçimine çok dikkat etmelisiniz. Yüzünüzün ve boynunuzun arasında renk dengesinin bozulmasını istemeyiz. Kuru bir cilde sahipseniz nemlendirici etkisi yoğun olan bir fondöten tercih etmelisiniz. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz mat etkisi yoğun olan bir fondöten kullanmanızı öneririz.

doğal gelin makyajı

♥ Kalıcı Ruj İçin Fondöten Kullanabilirsiniz

Rujunuzun uzun süre dayanıklı kalması için öncelikle dudaklarınıza nemlendirici sürün. Nemlendiricinin üzerine de fondöten ve pudra sürün. Ruj rengi seçiminde ise mümkün oldukça kolay kolay çıkmayacak çok koyu renklerde olmayan bir ruj tercih etmenizi öneririz.

Yaz Gelini Makyaj Trendleri 2021

Şimdide gelelim, bu yazın gelin makyaj trendlerine. Bu yazın gelin makyajlarında natürelliğin ön planda olduğunu görmekteyiz. Natürelliğe hitap eden renkler arasında ise pembe tonlarının ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Pembe renk paleti içerisinde yer alan tonların dudak, yanak ve gözlerde kullanılmakta. Pembe ve tonlarının yanı sıra kızıl ve tonları da oldukça trend durumda.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?