2022 Sıcak Yaz Ev Dekorasyon Fikirleri

Doğal dokular, daha yeşil alanlar, yazın sıcaklığını yansıtacak renkler ile sıcak yaz ev dekorasyonu, yaşam alanlarınıza yansıtmaya hazır mısınız ? O zaman ev dekorasyonumuzu kurgulamaya başlayalım.

Daha Doğal Bir Ortam

Şöyle bir son trendlere baktığımızda ahşap gibi doğal malzemelerin her ortamda karşımıza çıktığını görmekteyiz. Sizlerde çevrenizde mutlaka gözlemlemişsinizdir, birbirinden farklı dekoratif ürünlerinden, mobilya ürünlerine kadar doğal ahşabın farklı formlarını görmekteyiz. Aynen sizlerin de dediği gibi, doğal ahşaptan üretilmiş olan masa, sandalye yaşam alanlarımızın dış mekanlarında ve mutfağımızda boy göstermekte.

ahşap yatak başlık modelleri

Ahşap yatak başlığı, dolap, şifonyer yatak odalarımıza doğal bir sıcaklık katmakta. Oturma odaların dizaynına eşlik eden dekoratif sehpalar, duvar panoları ve jüt ipler mekana doğal bir sıcaklık katıyor. Yelpazeyi birazda genişlettiğimizde hasır sepetler, aynalar ve değişik formlarda dizayn edilmiş dekoratif ürünler yaşam alanlarımızın hem iç, hem dış mekanında boy göstermekte.

Daha Yeşil Mekanlar

Bir taraftan yazın sıcaklığını bir taraftan da yeni ev dekorasyonunuzu kurgularken evinizin dizaynına eşlik edecek bitkilerden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Eğer yeni kurgulayacağınız ev dizaynda ahşap ayrıntılarına yer verecekseniz, mekanlarınız için tercih edeceğiniz bitkiler, görsel açıdan evinizin estetiğini artıracaktır.

yeni sezon oturma odası duvar renkleri

Hayalini kurmuş olduğunuz samimi atmosferi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yaşam alanınız bir çiçek bahçesi gibi mis gibi kokmaya başlayacaktır. Ne tür bitki seçmeliyim, diye düşüneler içinde küçük bir öneride bulunalım. Dekore edeceğiniz alanın fiziksel özelliğine göre aynı zamanda ruhunuza da hitap edecek bitki çeşitleri arasında tercihinizi yapabilirsiniz. Özellikle bakımı kolay olan saksı bitkilerini de tercih edebilirsiniz.

Evinini Ne Kadar Tanıyorsun ?

Ev dekorasyonu trendleri denince aklınıza ilk etapta neler geliyor ? Bizim ilk etapta mobilyalar geliyor. Tabi mobilyaların yanı sıra evimizin iç cephelerinde tercih edeceğimiz renkler geliyor. Yaşam alanlarımızı olduğumuzdan biraz daha farklı şık gösterecek olan uygulamalarda aklımıza geliyor. Bu sezonun ev dekorasyon trendleri nelerdir, diye soracak olursanız da şunları sıralayabiliriz. Bu sezon doğallık oldukça trend. Bu doğallığa bağlı olarak doğallığı duvarlara yansıtan renkler favori. Doğallığı yansıtan renklerin yanı sıra pastel ve koyu renklerde oldukça favori.

çalışma odası duvar renk kombinasyonu

Renk konusuyla ilgili birkaç önemli ayrıntıyı da paylaşım, bu konumuzu sonlandıralım. Renk seçimi yaparken, şu kriterlere dikkat etmenizi öneririz. Duvarlarını renklendireceğiniz mekanın fiziksel özelliğini göz önüne alarak, renk seçimi yapmanızı öneririz. Unutmayın ! Tercih edeceğiz renk ya da renk tonları mekanınızı olduğundan daha küçük , dar ya da karanlık gösterebilir. Ya da bunun tam tersi de olabilir. Bu nedenle doğru renk seçimi oldukça önemli.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?