Erkekler Cildinize Nasıl Bakacağınızı Biliyor musunuz ?

Şu ana kadar, sevgili kadınların, ciltlerine nasıl bakacağı konusunda önerilerde bulunduk. Bugünde bir değişiklik yapıp, sevgili erkeklerin ciltlerine nasıl bakmalı konusunda, birkaç öneride bulunmak istiyoruz. Beyler ! hazırsanız, başlıyoruz…

Biliyor muydunuz, nemlendiriciler, ciltteki kuruluğu gidermelerinin yanı sıra hassas ciltlerin korunmasına , cildin yapısının iyileşmesine ve cilt bariyerlerinin güçlenmesinde katkıda bulunmaktadır. Bildiğiniz gibi mevsim değişikliklerinde ciltler daha fazla bir kuruma yada aşırı yağlanma gibi birtakım problemler oluşabilmekte. Bu durumun altında yatan nedenler arasında cildin yeteri kadar nemlendirilmemesi yer almaktadır. Peki, cildimizi nemlendirmek için hangi ürünleri kullanmalıyız, nasıl bir bakım uygulamalıyız. Şimdi gelin, birlikte bu soruyu yanıtlayalım.

Erkek Cilt Tipine Göre Nemlendirici Önerileri

Bir taraftan cildimizi nemlendirmek , bir taraftan da sağlıklı, parlak ve canlı bir cilde sahip olmak için cilt tipimize uygun ürünler tercih etmeliyiz. Birazdan sizlere bazı cilt tiplerine uygun birkaç ürün önerisinde bulunacağız. Sizde cilt tipinize uygun ürün seçerek, cildinize daha iyi bakabilirsiniz.

Normal Ciltler İçin

Sevgili beyler, normal bir cilde sahipseniz, su bazlı yani hafif bir nemlendirici kullanmanızı öneririz. Kullanacağınız ürünün hafif yağlar içeren yada silikondan elde edilmiş siklometikon benzeri bir ürün olmalı. Normal ciltler için şu ürüne önerebiliriz.

clinique normal ciltler için nemlendirici erkek
Clinique For Men Maximum Hydrator Activated Water – Nemlendirici Jel

Ultra hafif yapıdaki ancak yoğun bir nemlendirme sağlayarak cildi nemlendirir.

Olgun Ciltler İçin

Olgun bir cilde sahipseniz, seçeceğiniz ürünün yağ bazlı ve antioksidan , yani E ve C vitamini gibi, içerikli olmasına önem verin. Bu cilt tipleri için ürün önerimiz ise, şu olacaktır.

erkeklere özel sıkılaştırıcı, kırışıklık karşıtı bakım kiehl's
Kiehl’s Age Defender Moisturizer

Erkeklere özel sıkılaştırıcı, kırışıklık karşıtı bakım

Kuru Ciltler İçin

Kuru ciltleri nemlendirmek için biraz yağ bazlı nemlendiriciler kullanmak gerekir. Cildinizi kuruluk oranına göre yağlı bazlı nemlendiriciler arasında seçiminizi yapabilirsiniz. Bizim önerimizi soracak olursanız, şu ürünü inceleyebilirsiniz. Dr. Jart Ceramidin nemlendirici krem.

kuru ciltler için nemlendirici dr.jart erkek
DR.JART+ CERAMIDIN™ CREAM

Derinlemesine nemlendirici ceramidin krem, 5-Cera Kompleksi ile güçlendirilmiş, cilt bariyerini güçlendirerek su ve nem kaybına karşı koruma sağlar.

Sevgili beyler ; ilginizi çekebilecek diğer bir konu : ” Erkeklere Özel Cilt Bakım Önerileri Nelerdir ?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?