Acaba Neden İstediğimiz Aşkı Bulamıyoruz ?

Sahi ” aşk neydi” ? Neden bir türlü aradığımız aşkı bulamıyoruz ? Hep mi, aşkı yanlış kişilerde arıyoruz ?

Sevgili arkadaşlar konun girişinden de anlaşılacağı üzere derin bir mevzu bizi bekliyor. Siz en iyisi yanınıza kahvenizi, çayınızı yada bu saate tüketeceğiniz bitki çaylarınızı alın. Bir taraftan içeceklerinizi yudumlarken, bir taraftan da ”neden istediğimiz aşkı bulamıyoruz ? ” sorusuna yanıt bulmaya çalışalım.

Bu soruyu kime yönetirsek, yönetelim, hep farklı cevaplar alırız. Aslında aldığımız bu cevaplardan yola çıkarak bu sorunun cevabını üç başlık altında toplayabiliriz.

Neden Aradığımız Aşkı Bulamıyoruz ?

aradığımız aşkı neden bulamıyoruz

♥ Çoğu Zaman Korkuyoruz

Daha önce yaşadığımız ilişkileri düşünerek, kendi kendimize şu soruları sorabiliyoruz. Hatalı olan ben miyim ? Keşke şöyle yapmasaydım yada davranmasaydım. Acaba yaptığım yanlış hareketlerden dolayı, karşımdaki geri adım mı atıyor. Bu ve buna benzer sorulardan ve düşüncelerden dolayı, çoğu zaman endişelenip, korkuya kapılabiliyoruz.

♥ Kimi Zaman İncildiğimizden

Her ilişkiye büyük bir heyecanla başlayıp, büyük umutlar bağlıyoruz. Sonra an gelip, bundan bir önceki ilişkimde bu kadar heyecanlı, istekli ve büyük umutlarım vardı. Sonra ne oldu, hayaller suya düşüp, ilişki çok kısa sürdü. Hele bizi maddi ve manevi yönden ilişkiler düşündükçe içimiz cız ediyor.

♥ Bazen Yorgun Hissediyoruz

Bazen yeni bir ilişkiye adım atmaktan korkup, çekiniyoruz. Sürekli beynimizin bir tarafında ya daha önce yaşadığım gibi bu aşkta hüsranla biterse. Ya ilk günkü gibi onu sevemezsem. Bu ve buna benzer durumları düşündüğümüzde bir anda enerjimizin düştüğünü, kendimizi sanki çok yorulmuş ve bitmiş hissettiğimizden dolayı yeni aşklara yelken açamıyoruz.

Öncelikle geçmişe fazla takılıp kalmıyoruz. Ama geçmişten de ders çıkarmayı ihmal etmiyoruz. Yeni bir ilişkiye başlayacağımız zaman geçmişin etkisine kalmayın. Çünkü bu sizi endişelendirir ve istemediğiniz hatalar yapmaya zemin hazırlar.

Peki, sizce neden istediğiniz aşkı bulamıyorsunuz ? Yorumlarınızı bizimle paylaşmak isterseniz, Konun sonunda bulunan ” yorum ” yazabilirsiniz. Ya da dilerseniz, sosyal medya hesabımızdan bize ulaşıp, yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sevgilerle…?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?