Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Film Önerileri

Evde sinema keyfi yapmaya ne dersiniz ? Hafta bir gün mesela pazar akşamları ya da ay bir kimi zaman tek başınıza, kimi zaman sevgilinizle ya da ailenizle evde sinema keyfi yapabilirsiniz. Sinema keyfini evde doyasıya yaşamak için yaşam alanlarınızda birkaç küçük dokunuş yapmanız yeterli olacaktır.

Evde Sinema Keyfi

İşe rahatlıkla sinema seyredeceğimiz bir alanı ya da odayı dizayn ederek başlayabiliriz. Eğer evinizde boş bir oda var ise bu odayı sinema odası olarak dizayn edebilirsiniz. Ya da televizyon odanızı birkaç küçük dokunuşla sinema moduna getirebilirsiniz.

Atıştırmalıklar

Sinema seyrederken elinizin altında atıştırmalık olsun isterseniz, mutlaka mekanda bir küçük sehpa ya da masa buldurabilirsiniz. Bir kase çerez, bir porsiyon meyve salatası, patlamış mısır, cips ve içecekler bulundurabilirsiniz. Eğer aşk kokan romantik bir film seyredecekseniz , sıcak çikolata, kahve ve çikolata iyi gider.

İzlenmesi Gereken Filmler

Şimdi gelelim, işin asıl kısmına ne seyredeceğiz ? Öncelikle uzun süredir seyretmeyi düşünüp de bir türlü seyretmeye fırsat bulamadığınız filmleri sıraya bırakarak, seyretmeye başlayabilirsiniz. Film konusunda ise bizim sizlere önerilerimiz ise şu şekilde olacaktır.

Me Before You

me before you konusu

Yönetmen : Thea Sharrock

Oyuncuları : Emilia Clarke , Sam Claflin , Janet Meteer

Türü : Dram – Komedi

Konusu : Küçük bir kasabada yaşayan Louisa , felce uğramış olan William ‘ a bakmaktır. Zamanla aralarında bir aşk oluşur.

Aşk Tesadüfleri Sever

aşk tesadüfleri sever oyuncular

Yönetmen : Ömer Faruk Sorak

Oyuncuları : Mehmet Günsür – Belçim Bilgin

Türü : Dram – Romantik

Konusu :  Doğumlarından itibaren çocukluk ve ilk gençlik yılları boyunca yolları Ankara’da kesişen, 2010 yılında İstanbul’da tanışan Özgür ve Deniz’in aşkını anlatan seyredilmeye değer güzel bir aşk filmi

Se7en

se7en

Yönetmen : David Fincher

Oyuncuları : Brad Pitt, Morgan Freeman , Gwyneth Paltrow

Türü : Polisiye – Gerilim

Konusu : Hristiyanlık’ın 7 ölümcül günahını işleyenleri kendi vahşi yöntemleriyle öldüren bir seri katili ve onun peşindeki iki polis dedektifinin çabalarını konu alan, Hollywood yapımı bir gerilim filmidir.

Mutluluk Zamanı

mutluluk zamanı filmi

Yönetmen : Şenol Sönmez

Oyuncuları : Barış Arduç – Elçin Sangu

Türü : Romantik – Komedi

Konusu : ”Kiralık Aşk”’ın Ömer ve Defnesi, şimdide Mutluluk Zamanında karşımıza çıkıyorlar. Mert, müşterilerini hayata karşı ayakları dimdik yere basan insanlara dönüştüren “mutluet.com.tr ” şirketinin sahibidir. Geçmişiyle yüzleşmeden kendi mükemmel hayatını yaratan Mert ve tüm hayatını geçmişinde yaşadıkları üzerine kuran Ada’nın yolları sürpriz bir şekilde kesişir.

Amelie

amelie oyuncuları

Yönetmen : Jean-Pierre Jeunet

Oyuncuları : Audrey Tautou, Mathieu Kassovitz, Rufus

Türü : Komedi – Romantik

Konusu : Film Montmarte de geçmektedir. Modern Paris hayatının idealize edilmiş, alaycı bir yorumudur.

Truman Show

truman show konusu

Yönetmen : Peter Weir

Oyuncular : Jim Carrey , Laura Linney , Natascha Mcelhone

Türü : Fantastik – Dram

Konusu : Sinema tarihinin en yaratıcı senaryoları arasında yer alan bu filmin konusu ; Dünyanın en güzel adalarından birinde yaşayan halk imrenilecek derecede ütopik bir hayat sürmektedir. Bu adada yaşayan insanlar her güne mutlu uyanıp herhangi bir sorunla karşılaşmadan günü sonlandırıyorlardır. Devamı filmde .

3 Idiots

3 idiots konusu

Yönetmen :  Rajkumar Hirani

Oyuncuları : Aamir Khan, Madhavan, Mona Singh

Türü : Dram – Komedi – Romantik

Konusu : Film Hindistan’ın en iyi mühendislik okulundaki üç arkadaşın dostluklarını ve hayatını anlatırken eğitim sistemini eleştirmektedir. Hindistan’da tüm zamanların en yüksek gişe rekoru ve hasılatını yapan filmidir.

Kadın Aklı Erkek Aklı

kadın aklı erkek aklı konusu

Yönetmen : Robert Luketic

Oyuncular :Katherine Heigl , Gerard Butler, Bree Tuner

Türü : Romantik – Komedi

Konusu : Kadın erkek ilişkisini anlatan komedi tadında romantik bir film.

50 First Dates

50 first dates konusu

Yönetmen : Peter Segal

Oyuncular :  Adam Sandler , Drew Barrymore, Rob Schneider

Türü : Romantik – Komedi

Konusu : Henry Roth, bir Hawaii cennetinde sonsuz sayıda kadınla hiçbir bağ kurmadan gönlünce yaşamakta olan bir doktordu. Ta ki Lucy Whitmore ile tanışana denk. Henry ve Lucy birbirlerinden gerçekten hoşlanırlar ve aralarında ciddi bir ilişki başlamak üzeredir. Ancak Lucy, ertesi gün uyandığında, Henry’i tanımaz ve bu durum genç adamı çok şaşırtır.

Memento

akıl defteri filmi konusu

Yönetmeni : Christopher Nolan

Oyuncular :  Guy Pearce , Carrie  Anne Moss , Joe Pantoliano

Türü : Dram – Suç

Konusu : Kısa süreli hafıza kaybı olan bir adamın karısını öldürenleri bulma çabasını konu ediyor.

İyi Seyirler…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?