Mine Tugay Kimdir ?

Dizi Oyuncusu , Mine Tugay, Mine Tugay Nereli , Mine Tugay Kaç Yaşında ?

Birçok dizide rol alan Mine Tugay ‘ın sanırım unutulmayan dizileri arasında Medcezir yer alıyordur. Uzun süredir ekranlarda görülmeyen dizi oyuncusu Mine Tugay, hayranları gibi ekip olarak bizde en kısa zamanda televizyon ekranlarında görmek isteriz.

Mine Tugay 

Kızıl saç rengi, buğulu gözler, beyaz teni, yüzünden hiç eksik etmediği tatlı gülümsemesi, asaletli duruşuyla, doğal ve yalın duruşuyla kendisine hayran bırakan Mine Tugay’ı yakından tanımaya hazır mısınız ?

mine tugay yaş

Mine Tugay 28 Temmuz 1978 Konya’da doğdu. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki, yıllar Mine Hanım’a teğet geçmiş. 40 ‘a merdiven dayamasına rağmen fiziği ile endamı ile gençliğin baharında olduğunu gözler önüne seriyor.

Ünlü oyuncu Mine Tugay İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünden 2002 yılında mezun olup, 2005 yılında Bahçeşehir Üniversitesinde İleri Oyunculuk Yüksek Lisans bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

mine tugay 'ın hayatı

Yıl 1997’i gösterdiğinde Masal Gerçek Tiyatrosunda ilk oyunculuk deneyimi kazanmaya başlayarak oyunculuğa adım atmıştır. O yıldan bu yana birçok tiyatro oyunda seyircileri ile buluşan Mine Tugay, 2018 yılında oynadığı “Karatavuk” oyunundaki ‘Una’ rolüyle Afife Jale tiyatro ödüllerinde ‘En Başarılı Kadın Oyuncu’, 8.lions tiyatro ödüllerinde de ‘En İyi kadın Oyuncu’ ödüllerine layık görülmüştür

Mine Tugay Dizileri

mine tugay dizileri

Oyunculuk kariyerine sahne tozu yutarak başlayan sevgili Mine Tugay, 2003′ de Gülbeyaz dizisi ile ekranlara merhaba dedi. Birçok dizilerde rol alan başarılı oyuncunun unutulmayan 2 dizisi hangisidir, diye soracak olursanız ” Benden Baba Olmaz ” ve herkesin gönlünde yer edilen ” Medcezir ” olduğunu söyleyebiliriz.

Mine Tugay Rol Aldığı Sinema Filmleri

mine tugay

Tiyatro oyunları, televizyon dizilerin yanı sıra beyaz perdede boy gösteren güzel oyuncunun rol aldığı bazı kısa filmler arasında ” Felix und Scorpion ” ” Yoldaki Kedi ” ”10,9,8…” yer almaktadır. Sinema filmleri ise ” Herkes mi Anlatır ” ” Kaptan Feza

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?