Alışverişte ”11.11 Çılgınlığı ”na Hazır mısınız ?

Günaydın, mutlu pazarlar herkese. Bugün 11 Kasım ( 11.11 ), bu denemek oluyor ki, Dünya Alışveriş Günü an itibarıyla başlamıştır. Aslında Dünya Yalnızlar Günü olarak bilinen 11 Kasım günü aynı zamanda dünyanın en büyük alışveriş etkinliği olarak da biliniyor.

İsterseniz önce bu 11.11 ‘in nasıl ortaya çıktığına kısaca bir göz atalım, ardından da bugün için nerelerde, hangi üründe, ne kadar indirimlerin olduğuna bir bakalım.

Sevgili takipçilerimiz , söylentiye göre takvimler 1993 gösterdiğinde Çin ‘in Nanjing University   yalnızlığı kutlamak ortaya çıkan festivaller düzenlenmeye başlanmış. Neden tarih 11 Kasım olarak seçilmiş olarak soracak olursanız, ” 11.11.xxxx” yalnızlığı temsil eden 1 en çok bu tarihte bulunmakta.

11 Kasım Dünya Alışveriş Günü İndirimli Festivali 

11 kasım alışveriş festivali

Çin ‘de Singles’ Day ( Yalnızlık Günü ) olarak kutlamaya başlanan bugün, e – ticaretin gelişip, etkinleşmesiyle birlikte dünyaya yayılmaya başladı. Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de takvimler 11 Kasım’ı gösterdiğinde başta e – ticaret alında hizmet verenler olmak üzere birçok firmada bugüne özel indirim uygulamaktadır.

11 Kasım İndirimleri

Şimdi gelelim, alıveriş kısmına 🙂 işin en eğlenceli kısmı de diyebiliriz. Uzun süredir almayı düşündüğünüz bir ayakkabı, mont, ceket ya da aksesuar var ise , bugün almanın tam zamanı ! Malum kısa bir zaman diliminde yeni bir karşılayacağız. Eğer kendiniz ya da sevdikleriniz için yeni yıl hediyesi almayı düşünüyorsanız, alışveriş siteleri iyice gezmenizi tavsiye ederiz. Hem farklı bir şeyler bulma şansınız olur, hem de uygun fiyatta alma şansını yakalamış olursunuz ?

11.11

11.11 Özel Kampanya

Bugüne özel kampanya kapsamında Giyim – Elektronik – Kozmetik – Kişisel Bakım Ürünleri  – Spor vb. yer almakta. Nerede ne var diye, merak edip, ürünleri ve fiyatları karşılaştırmak için alışveriş sitelerine göz atabilirsiniz. ( Trendyol – Aliexpress – Penti – Markafoni – Hepsi Burada – Morhipo – N 11  vb. )

Mutlu Alışverişler 🙂 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?