Bekarlara Özel Dekorasyon Önerileri

Küçük Evler İçin Kullanışlı Dekorasyon Önerileri

Yalnızlığın tadını çıkarmayı seven bekarlar için ev dekorasyon önerileri.

Sevimli kutu gibi bir evinizde yalnız yaşamayı seven birisi iseniz, evinizi daha kullanışlı, daha estetikli bir görünüme kavuşturacak olan önerilerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Genelde tek başına yaşamayı tercih edenler çok odalı bir daire yerine stüdyo dairede oturmayı tercih ederler. Şayet stüdyo daireyi doğru bir şekilde dekore ederseniz, sanki büyük bir evde yaşıyormuş gibi evinizi ferah ve konforlu bir hale getirebilirsiniz.

İlham Verici Stüdyo Daire Dekorasyon Fikirleri

✔ Açık ve Tek Renk

Yaşadığınız alanı daha ferah ve aydınlık göstermek için iç cephe duvarlarda açık ve tek renk tercih etmenizi öneririz. İlk etapta tercihinizi beyaz, krem, kırık beyazdan yana kullanabilirsiniz. Tercihinizi duvar kağıtlarından yana yapmayı planlıyorsanız, duvar kağıdını tek bir duvara uygulamanızı tavsiye ederiz.

Giyinme Odası Şart !

kadın giyinme odaları

Evinizde fazladan bir alan var ise, ardiye, tuvalet, balkon vb, bu alanı iptal edip, güzel bir giyinme odasına çevirebilirsiniz. Alanın dar olmasından dolayı, duvarlara ihtiyacınıza göre raflar yerleştirerek alanı kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Elbiselerinizin gözünüzün önünde olması için duvara birkaç kancalı askı çakabilirsiniz.

Depolayın

Mevsimlik kullandığınız, misafirleriniz için kullandığınız ev tekstil ürünlerini düzenli bir şekilde muhafaza etmek için bazalı yatak, sandıklı oturma grubu tercih ederek, evde gizli depolama alanları oluşturabilirsiniz.

Zeminde Tek Renkli Halıda Çok Renk

Zeminde daha geniş bir görünüm elde etmek için tek bir malzeme tercih edebilirsiniz. Mesela odada çok renkli halı kullanmamaya özen gösterin. Mutfak, banyo ve tuvalet gibi alanlarda küçük ebatlı seramikler tercih ederek o mekanları daha ferah gösterebilirsiniz.

Işık Sistemleri

stüdyo aydınlatma ürünleri

Stüdyo dairelerin sorunlardan bir tanesi yeterli miktarda ışık almayışıdır. Bu sorunu göz önünde bulundurarak aydınlatma ürünleri seçerken yüksekten tasarlanmış olan avizeler tercih etmenizi öneririz. Evinize bir tık farklılık kazandırmak için lokal aydınlatma düşünebilirsiniz.

Evinizi Aynalar İle Süsleyin

Biliyorsunuz aynalar, kadınlar için vazgeçilmez ev aksesuarlarından biridir. Aynalar çok şık bir ev aksesuarı olmasının yanı sıra mekanları ferah ve aydınlık göstermek için dekorasyonda tercih edilen bir unsurdur. Doğru bir açıdan astığınız geniş bir ayna odanızı olduğundan daha geniş gösterecektir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?