Sonbaharda Ortaya Çıkan 3 Cilt Problemi ve Çözümleri

Mevsim değişiklikleri maalesef cildimize iyi gelmiyor. Özellikle yazdan sonbahara geçtiğimiz dönemlerde cildimizde bazı problemler meydana gelebilmektedir. Peki, sonbaharda ortaya çıkan cilt problemlerine karşı neler yapabiliriz. Şimdi gelin, birlikte ne yapabileceğimize bir göz atalım.

Sonbaharda Ortaya Çıkan Cilt Problemleri ve Çözümleri

Kuru ve Hassas Ciltler İçin

Pul pul dökülen deriler, rüzgarın etkisiyle kuruyan ciltler ve mevsim değişikliğinden kaynaklanan cilt sorunları. Tüm bu olumsuz durumları ortadan kaldırmak cildimizi canlandırmak için bazı , cilt bakımlarını yapmak gerekir. Sakinleştirici ve nemlendirici maskelerin yanı sıra cildinizi, bir tık daha şımartmak için buhar banyosu yapabilirsiniz.

Soğuktan Çatlayan Dudaklar İçin

Soğuk havalarda, ciltte en çok etkilenen noktalardan biri dudaklardır. Havaların birden soğuması, sert hava geçişlerin etkisiyle birlikte dudaklarda kuruluk, çatlama ve pul pul dökünmeler olur. Peki, böyle bir durumda ne yapmalıyız. Dudaklarımızı soğuk havadan korumak için mutlaka nemlendirmeliyiz. Gün içerisinde dudaklarınızı nemlendirmek için mutlaka elinizin altında bir dudak balmı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Kepek Sorunuz Mu Var ?

Mevsim değişikliğinden dolayı saç derimizde olumsuz bir şekilde etkilenebiliyor. Sizlerin de bildiği gibi saç derisinde biriken yağ, bakteri ve mantar oluşturabiliyor. Bunların dışında bir de kepek sorunu var. Sizlerde mevsim değişikliğine bağlı olarak bu tür sorunlar yaşıyorsanız, bir dermatoloğa başvurarak kepeğe karşı bir saç bakımı ürünü kullanabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?