Diyet Yapmadan Kilo Vermeye Ne Dersiniz ?

Şimdi size desek ki, diyet yapmadan da kilo verebilirsiniz. Bize ne derdiniz ? Sanırım önce yüzümüzü meraklı meraklı bakıp, diyet yapmadan nasıl kilo vereceğiz, diyet yaptığımız halde bile bazen kilo veremiyoruz. Dediğinizi görür gibiyiz. Hemen merakınızı gidermek adına, sadece birkaç adımla herhangi bir diyet yapmadan da nasıl kilo vereceğinizi açıklıyoruz. Hazır mısınız ?

Bir taraftan sağlıklı bir yaşam sürmek için bir taraftan da kilolarınızdan kurtulmak için yapmanız gereken öncelikle istikrarlı olmalısınız. Sonra da birazdan sizlerle paylaşacağımız adımları düzenli bir şekilde uygulayarak fazla kilolarınıza elveda diyeceksiniz. Hazırsanız , başlıyoruz.

Diyet Yapmadan Kilo Vermenin Püf Noktaları

Kendinizi Motive Edin

Öncelikle size motive edecek herhangi bir fotoğrafınızı ya da kıyafetinizi rahatlıkla görebileceğiniz bir yere asın. Fotoğraf veya fotoğrafınıza her baktığınızda kendi kendinize, ben bunu başardım, diyerek kendiniz motive edin. Her başarınızı küçük ödüller ile kutlamayı unutmayın. Her zaman için kendinize gerçekten yapabileceğiniz ulaşabileceğiniz gerçek hedefler oluşturun. Şartlar ne olursa olsun, hedefinizden hiçbir zaman vazgeçmeyin !

Porsiyonlarınızı Küçülterek İşe Başlayın

Kalori tasarrufuna gitmek için şöyle bir yöntem deneyebilirsiniz. Mutfağınızda yer alan bardak, tabak gibi kapların boyutlarını küçülterek işe başlayabilirsiniz. Aklınızda bulusun, kilo almamızın nedenleri arasında yediklerimiz içtiklerimiz değil yüksek kaloriler yer almakta. Midemizi şişiren boş kalorileri fark etmeden kilo almamıza neden olmakta. Bu tür durumların önüne geçmek adına tabak ve bardak boyutlarını küçültmekte fayda var. Örneğin sıvılardan alacağımız kalorileri azaltmak için geniş bardaklar yerine ince uzun bardaklar tercih edebilirsiniz.

diyetsiz kilo verme

Sakın ! Yeme İçme Süresini Uzatmayın !

Aklınızda bulunsun ! Yedikleriniz içtikleriniz kadar yemek yeme süreside oldukça önemlidir. Mümkün oldukça sakin bir mekanda yalnızca yemek yemeye odaklanın. Mümkün oldukça da besinleri iyice çiğneyin. Biliyorsunuz günümüzde yemek yerken ya da bir şeyler atıştırırken genelde gözümüz ya telefonda ya da tablette oluyor. Bu durumda doyduğumuzu çok sonra hissettiğimizden dolayı, fazla kilo almış oluyoruz . Bunun önüne geçmek aynı zamanda beyne doymuş hissini vermek için yemeklerimizi sakin bir ortamda yemeye özen gösterelim.

Dışarı Yemeklerini En Aza İndirin !

Unutmayın ! Dışarıda kalabalık ortamda yenilen yemeklerde çevremizdeki kişilerden etkilenip istem dışı yüksek kalorili seçimler yapabiliyoruz. Tabi , yaptığımız bu seçimden dolayı, istenmedik kilolar alabiliyoruz. Bunun önüne geçmek için dışarı yemek yeme işini hafta ya da ayda bire indirin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?