Dudaklarda Rujun Etkisi

Günün hangi saatinde olursa olsun, kendinizi özel ve güzel hissetmek için sadece bir kozmetik ürününe ihtiyacınız var. Elit bir duruş ve etkili bir gülüş için dudaklarınıza ruj sürmeniz yeterli olacaktır.

Peki, tek bir dokunuşla ifademizi değiştiren, güzelliğimize estetik katan ruju gerçekten doğru kullanabiliyor muyuz ? Unutmayın ki, dudaklar doğru ruj rengi ile buluştuğu zaman daha etkili ve çarpıcı olur.

Ruju Doğru Kullanmanın Sırları 

 Pürüzsüz Ruj Sürme 

Rujunuzu düzgün ve pürüzsüz sürmek için yapmanız gereken sadece hafifçe gülümseyerek, dudakları germek olacaktır.

 Soluk Renkli Dudaklar Sıcak Renkleri Tercih Etmeli 

Eğer solgun bir cilde sahipseniz, soluk bej renkleri, şeftali ve pembeyi tercih etmelisiniz. Koyu tenliler ise , kahverengi tonlar içeren sıcak tonları tercih edebilirler.

 Doğru Kırmızı Ruj Rengini Bulmak İçin 

Şu bir gerçek ki kırmızı rujun bir seksi tarafı var. Tabi doğru kırmızı tonunu yakalarsanız. Peki, doğru rengi bulmak için ne yapmalıyız , diye soracak olursanız, bu konuda sizlere küçük bir tüyo verelim. Mükemmel kırmızı ruju bulmak için, ruju dudağınızın doğal rengine daha yakın olan parmak ucunuzda deneyerek, size yakışan kırmızı rengi daha kolay bulabilirsiniz.

ruj renkleri 2018

 Hangi Tene Hangi Ruj Yakışır 

Sizinde bildiğiniz gibi her ruj rengi, her bayanda aynı durmaz. Birine sıcak tonlar daha iyi giderken, kimilerinde daha mat renkler göz alıcı bir güzelliğe kavuşur. Bu konuda bizim sizlere önerimiz ise şu şekilde olacak. Hemen bronzlaşmayan sarışınlar mercan ve pembe tonları tercih edebilirler. Kumral tenli esmerler, doğru kırmızı ruj rengi kullanırlarsa, daha etkileyici bir görünüme kavuşurlar.

 Hangi Ruj Rengi Dudakları Daha Büyük Gösterir ? 

İnce dudaklara sahip kişiler kesinlikle meyve tonlarından ve koyu renklerden uzak durmalılar. Dolgun bir görünüm elde etmek için parlatıcının ışıltısından yararlanabilirsiniz. Etkili ve güçlü bir görünüm için yanardöner bir pudra ile üst dudağınıza küçük bir dokunuş yapabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?