En Ucuz Tatil Ülkeleri Hangisi ? En Ucuz 5 Tatil Ülkesi

Yaz mevsimin son aylarına girdiğimiz bugünlerde tatil planı kurmak isteyenler için ekonominizi fazla zorlamadan yeni yerler keşfedeceğiniz tatil ülkelerini sizler için araştırdık. Bugünlerde ya da yakın bir zaman diliminde şöyle bir yurt dışına çıkma planınız var ise sizler için önereceğimiz tatil için en ucuz ülkeler göz atmadan plan yapmayın, deriz.

 En Uygun 5 Tatil Ülkesi 

 Farklı Kültürlerin Ortak Noktası : Hindistan 

hindistan taj mahal

Eğer farklı kültürler, tatlar ve yerler görmek istiyorsanız rotanızı Hindistan’ a çevirebilirsiniz. Ölmeden görülmesi gereken büyüleyici bir şehir olduğunu söyleyebiliriz. Tatilinizi Hindistan ‘da geçirmeyi düşünürseniz, mutlaka Taç Mahal ‘lı görmeden gelmeyin, deriz.

 Doğa Tutkunları İçin : Nepal 

everest dağı nepal

Şimdi rotamızı Güney Asya çeviriyoruz ve Nepal‘le gidiyoruz. Dünyanın en yüksek tepesi olan Everest Tepesi burada yer alıyor. Doğa ile baş başa kalmak, adrenalin peşinde olanlar için oldukça ideal bir yer. Dünyanın en huzurlu yerleri arasında Nepal’i sayabiliriz.

 Yunanistan 

en uygun tatil yerleri yunanistan

Sıradaki ülkemiz, komşumuz olan Yunanistan. Gerek eğlence hayatı olsun, gerek tarihi eserleri olsun, gerekse birbirinden farklı tatlarıyla turistlerin en çok tercih ettiği yerler arasında yer alır. Tabi, tatil yapmak için fiyatlarının uygun olmasında talebi artırıyor.

 Tayland 

gezilecek ülkeler tayland

Tayland değince akla ilk gelenler arasında Uzak Doğu’nun cenneti gelir. Birbirinden şirin küçük adacıklar, bembeyaz bir kumsal ve bu kumsalların üzerinde narince uzanan koca palmiyeler. Güzel tropik adaların yanı sıra görkemli Budist tapınakları da görülmeye değer bir güzellikte.

 Nikaragua 

en ucuz dil eğitimi veren ülke nikaragua

Son olarak rotamızı Orta Amerika ‘ya çeviriyor ve Nikaragua ‘yı ziyaret ediyoruz. Orta Amerika’nın en büyük ülkeleri arasında yer alan bu ülke, ucuz tatil yeri olma yanı sıra hayat şartlarında oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz.  Nikaragua ilgili şu dipnotu da paylaşmakta fayda var. Eğer dil eğitimi almayı düşünüyorsanız, burayı düşünebilirsiniz.

 Dünyanın En Ucuz Tatil Ülkeleri 

Bu ülkelerin dışında uygun fiyatta tatil yapabileceğiniz diğer ülkeler arasında ise şunları sayabiliriz.

⇒ Arnavutluk

⇒ Sri Lanka

⇒ Kamboçya 

 Bulgaristan

⇒ Makedonya

 Laos

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?