Evde Durulanmayan Saç Kremi Yapıyoruz !

Durulanmayan Saç Kremi Nasıl Yapılır ?

Hazırlıklara başlayın, evdeki malzemeler ile durulanmayan saç kremi yapıyoruz !

Sadece 3 malzeme ile evde kendi durulanmayan sıvı saç kremi yapıyoruz. Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, hemen bize katılın 😉

Şu ana kadar satın alıp kullandığınız belki sonucundan memnun kaldığınız, belkide istediğiniz sonucu elde edemediğiniz saç kremlerini unuttun ! Şimdi birlikte hem daha sağlıklı, hem de daha etkili bir sonuç alacağınız bir saç kremi hazırlayacağız.

Başta uzun saçlara sahip olan sevgili kadınlar olmak üzere saçta bir çoğumuzun sorunu birbirine dolaşmış saçlardır. Hele ki bir de saçımız ince telli ise duştan çıktıktan sonra birbirine dolaşmış saçları görmek moralimizi bozabiliyor. Sizlerinde bildiği gibi sadece duşta kullanılan saç kremleri yeterli olmayabiliyor. Duştan sonra bir de durulanmayan saç kremi kullanmak gerekiyor. İşte tam bu noktada duştan sonra kullanabileceğiniz saç kremini kullanabilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan hemen tarife geçiyoruz.

evde durulanmayan saç kremi yapımı

Durulanmayan Sıvı Saç Kremi Tarifi

Gerekli Malzemeler

50 ml’lik sprey şişe

1 çorba kaşığı hindistan cevizi sütü ve esans ( eğer yağlı bir saç tipiniz var ise çay ağacı yağı veya biberiye yağı kullanabilirsiniz . Saçlarınız kuru ise lavanta yağı kullanabilirsiniz.)

Su

Hazırlanışı

✔ İlk aşama olarak çeyrek su bardağı suyun içine 1 çorba kaşığı hindistan cevizi sütünü ve esansını bir kasenin içinde iyice çırparak karıştırıyoruz.

✔ Hazırlamış olduğumuz bu karşımı sprey şişenin içine bırakıyoruz.

✔ Sprey şişeyi iyice çalkalıyoruz.

✔ Karışımı saçlarımıza sıkıp, saçlarımızı güzelce tarıyoruz.

✔ Hazırlanmış olduğunuz bu karşımız buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?