Evde Saç Nasıl Boyanır ? Evde Saç Boyama Tüyoları

Evde Saç Nasıl Boyanır

Kuaför ve güzellik merkezleri şuan için faaliyette olsa dahi, yaşadığımız pandemi den dolayı birçoğumuz bir süreliğine daha kuaföre gitmeyi düşünmüyor. Belki şuan için saç boyatmak için kuaföre gitmiyoruz ama saçımızı evde boyayıp, aynı sonucu alabiliriz. Ayrıntılar için konumuza okumanızı tavsiye ederiz. 😉

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

Son derece basit bir şekilde evde saçınızı boyayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan evde saç boyamak için gerekli ekipmanlara ve en iyi saç boyama tekniklerini bilmeniz yeterli olacaktır. Şimdi öncelikle bize gerekli olacak ekipmanlara temin ederek işe başlıyoruz.

Evde Saç Boyamak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir ?

saç boyamak için gerekli malzemeler

Fırça : Genellikle aldığınız saç boyaların içinde fırça mevcuttur.

Boya Kabı : Boyanızı rahatlıkla karıştırıp hazırlayabileceğiniz bir kap.

Saç Boyası : Saçınızın uzunluğuna ve tipine göre yeteri miktarda saç boyası almalısınız.

Eldiven : Saç boyası kutusunun içinde genelde tek kullanımlık eldiven mevcut.

Toka : Saçlarınızı daha rahat boyayabilmek için saçlarınızı bölüm bölüm ayırıp, toplamanıza yardımcı olmak için klipsli tokalardan yararlanabilirsiniz.

Tarak : Hem saçınızı bölüm bölüm ayırmanıza yardımcı olacak hem de son boyanın tüm saçınıza yayılmasını sağlayacak geniş aralıklı bir tarak işinize çok yarayacaktır.

Bone : Boyanın saçlarınıza daha iyi nüfuz etmesini sağlamak için bir tane bone.

Vazelin : Boyanın cildinizde leke yapmaması için saçlarınızın dibine vazelin sürebilirsiniz.

Evde Saç Boyama Teknikleri

evde saç nasıl boyanır

Saçlarınızda Grileşmeler Başlamış İse

Şöyle bir saçınıza baktığınızda yavaş yavaş renginin griye döndüğünü görmektesiniz. Böyle bir durum söz konusu ise şuan için mevcut olan saç renginizin 1 veya 2 ton daha açık bir renk tonunu tercih etmenizi öneririz. Dilerseniz % 100 beyazları kapatabilen kalıcı saç boyası kullanarak da grilerden kurtulabilirsiniz. Beyazlarınızı hızlı ve pratik bir şekilde kapatmak isteyenler için L’Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar İçin Anında Kapatıcı Sprey‘inden faydalanabilirsiniz.

Bir Daha ki Saç Boyamasını Ne Zaman Yapmalıyım ?

Evde saçınızı ilk boyadıktan 3 hafta sonra saçlarınızı dilerseniz, yeniden boyayabilirsiniz. Zaman içerisinde saçlarınız uzadıkça kendi doğal saç rengi ortaya çıkmaya başlayacaktır. Saçınız uzadıkça kendi saç renginizden oldukça koyu yada oldukça açık bir saç rengi denemişseniz dip boyanız geldiği zaman güzel bir görünüm ortaya çıkmayacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız mümkün oldukça saç renginize yakın tonlar seçmeye dikkat edin.

Dip boyası sizin için bir sorun olamaya başladı ise yada sürekli dip boyası yaptırmak zorunda kalacaksınız diye saçlarınızın boyamasına engel oluyor ise bu durum için şöyle bir öneride bulunabiliriz. 28 şampuanlamaya kadar kalıcı bir etki gösterecek olan L’Oréal Paris Casting Crème Gloss‘u deneyebiliriz. Mümkün oldukça saç renginize yakın bir ton tercih etmeye özen gösterin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?