Evde Yapabileceğiniz Cilt Bakım Önerileri

Sağlığımız için kendimizi güvene aldığımız bu günlerde , biraz olsun kendimizi iyi hissetmek, birazda kafa dağıtmak için evde yapabileceğimiz cilt bakım önerilerini ve ürünlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Malumunuz hem ülke olarak , hem dünya olarak zor bir süreçten geçmekteyiz. Uzun süredir hem kendi sağlığımız hem de sevdiklerimizin sağlığı için evdeyiz. Bir an önce normal sürece dönmeyi umut ediyoruz. Evde kaldığımız bu dönemde biraz keyfinizi yerine getirecek , aynı zamanda kendinizi hissettirecek birkaç öneride bulunalım, istedik.

Elleriniz Çatlamaya ve Kurumaya mı Başladı ?

Bugünlerde virüsten korumak için ellerimizi sık sık yıkamak zorunda kalıyoruz. Yıkamak yetmez gibi birde limon kolonyası ve alkol içeren dezenfektan kullanıyoruz. Buda zaman içinde ellerimizin kurumasına, çatlamasına, pul pul dökülmesine neden oluyor. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıyasanız, ellerinizi korumak ve yumuşacık olmasını sağlamak için hidrolipidik tabakayı yenileyecek bir el kremi kullanmanızı öneririz.

Yorgunluk İzlerini Göz Maskesi İle Giderin

Birçoğumuz işleri evde yürütmek zorunda kaldı bugünlerde bilgisayar karşısında geçirdiğimiz süre biraz daha artmış durumda. Bu durumun sonucunda yorgun bir göz çevresine neden olmakta. Eğer sizinde göz çevrenizde yorgunluk belirtileri var ise, bunun gidermek için bizim size tavsiyemiz göz çevrenizi nemlendirmek için kağıt göz maskesi kullanmanızdır.

göz altı kağıt maskesi garnier

Kağıt göz maskesi için önerimizi soracak olursanız , Garnier Nem Bombası Göz Altı Torbalarına Karşı Göz Maskesini, deneyebilirsiniz.

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak İçin

Evdesiniz diye, cildinizi temizlemeye gerek yok, kanısına sakın kapılmayın. Unutmayın, cilt her zaman için sebum üretir. Bu nedenle rutin olarak her gün cilt temizliğini yapıp, cildinizin aşırı yağlanmasını önleyebilirsiniz. Aynı zamanda kalıntılardan ve ölü hücreleri cildinizden arındırarak pürüzsüz ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için bizim size önerimiz, düzenli olarak cildinizi her sabah uyandığınızda cilt tipinize uygun bir yüz temizleyici ile yüzünüzü temizleyin ve ardından tonik sürün.

yüz temizleme jeli önerileri
Neutrogena

Yüz temizleyici için önerimiz , Neutrogena Canlandırıcı Yüz Temizleme Jeli. Tonik önerisi olarak da L’Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleyici Tonik

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?