Hangi Bitki Çayı Neye İyi Geldiğini Biliyor musunuz ?

Hangi Bitki Çayı Neye İyi Geliyor ?

Bitki Çayı, Hangi Bitki Çayı Neye İyi Geliyor, Bitki Çayın Faydaları

Bazı hastalıklara karşı vücut direncimizi artırmak adına yapay ilaçlara başvurmadan doğal yöntemlere başvurarak vücut direncimizi artırmak mümkün. Bir taraftan vücudumuzu dış etkenlere karşı korumak, vücut direncimizi artırmak ve aynı zamanda sağlığımıza faydalı olacak doğal yöntemler arasında bitki çayları gelmektedir.

Peki, hangi bitki çayının tüketilmesi, sağlığımıza ne gibi faydası olduğu biliyor musunuz ? Siz bir taraftan günün bitki çayını tüketirken, bir taraftan da bitki çayların faydasını öğrenmek adına, bu satırlarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bitki Çayları Neye İyi Gelir ?

Yeşil Çay

yeşil çayının faydaları

Birçoğumuzun gün içerisinde en çok tükettiği bitki çayların başında yeşil çay gelmekte. Bildiğiniz gibi yeşil çay, çay bitkisinin yapraklarından üretilmekte olup, teknik açıdan bir bitki çayı değildir. Ancak yeşil çayın kanser ve kalp krizi riskini azaltma gibi bir özelliğe sahiptir.

Ekinezya Çayı

ekinezya çayının faydaları

Son dönemlerde adını sıkça duymaya başladığımız bitki çayların arasında ekinezya çayı bulunmaktadır. Bu çayın faydası nedir, diye bir araştırdığımızda şu sonuçlara ulaştık. Bronşit sorunlarını çözmeye yardımcı oluyor. Bağışıklık sistemimiz güçlendiriyor.

Tarçın Çayı

tarçın çayının faydaları

Rahatlatıcı bir kokuya sahip olan tarçın sinir sistemlerine iyi geldiğini biliyor muydunuz ? Tarçın çayı sinir sistemlerine iyi geldiği kadar odaklanma sorununu çözmeye de yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirip, mide sorununa da iyi gelmektedir.

Nane Çayı

nane çayının faydaları

Zaman zaman gaz sorunu yaşıyorsanız, nane çayını tüketmenizi öneririz. Nane çayı aynı zamanda sindirim sistemi sorununa da yardımcı olabilmektedir.

Sarı Papatya Çayı

sarı papatya çayının faydaları

Dönem dönem sinir sisteminizde oluşan gerilimi azaltıp sakinleşmek için sarı papatya çayı tüketebilirsiniz. Bir taraftan sindirim sisteminizi destekleyen bir taraftan da bağışıklık sistemini güçlendiren sarı papatya çayı hasta olma ihtimalinizi azaltmaktadır.

Okaliptüs Çayı

okaliptüs çayının faydaları

İnsanları ferahlatan bitkilerin arasında okaliptüs bitkisi de yer almaktadır. Okaliptüs bitkisinden yapılan çayda solunum sistemimizi desteklediği gibi stres seviyemizi de azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Alıç Çayı

alıç çayının faydaları

Hemen genel vücut enerjinize iyi gelecek, hem de cilt sorunların çözümüne yardımcı olacak alıç çayını deneyebilirsiniz.

Konumuzu bitirmeden önce önemli bir hatırlatmada bulunalım. Bitki çayları kesinlikle ilaç olarak kullanılmamaktadır. Sağlık sorunları için mutlaka doktora başvurulmalı.

Sağlıklı Günler Dileriz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?