Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacısı Arda Ayten Kimdir ?

Arda Ayten Kimdir ?

Dünyanın en çok kazandıran yarışması ve Atv‘nin de fenomen programları arasında yer alan Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmasında 1 milyonluk soruyu görmeye hak kazanan Arda Ayten, bugünlerde herkesin merak konusu olmaya başladı.

Arda Ayten Kimdir ?

Atv ‘de Murat Yıldırım‘ın sunuculuğunu üstlendiği Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılan Arda Ayten, bir taraftan soruları büyük bir başarı ile yanıtlarken, bir taraftan da hayatından kesintileri paylaştı.

Arda Ayten, 4 – 5 yaşlarında iken anne ve babası ayrılır ve Arda annesi ile yaşar. Baba ayırdıktan sonra hiç arayıp, sormaz.

arda ayten kim milyoner olmak ister

Şuan 19 yaşında olan Arda, Kahramanmaraş ‘ ta Tıp Fakültesi’nde okumakta. Eğitim masraflarını devletten aldığı burs ile karşıladığını aynı zamanda doktor olan teyzesin kitaplarını alıp, destekte de bulunduğunu belirtti.

Bunun üzerine eğitim masraflarını nasıl karşılandığı sorusunun üzerine , devletten burs aldığını belirtti. Teyzesinin doktor olduğunu hem kendisine yardım edip, hem de kitaplarını aldığını söyledi. Üniversite eğitimin yanı sıra roman, deneme, felsefe türü üzerine kitaplar yazmakta. Okuduğu kitapların listesini tuttuğunu belirterek bu sene 135 tane kitap okuduğunu belirtti. Ayrıca fazla kitap okuyamadığı içinde üzüldüğünü dile getirdi.

Şuan için yarışmadan kazanacağı parayı şu şekilde değerlendirebileceğini söyledi. Öncelikle arkadaşlarıma verdiğim sözleri yerine getiririm. Kitaplarımı bastıracak paramda olacak. Dünyayı gezerim. En az 5 dil öğrenirim. Belli bir kısmını yardım için ayırırım.

Sevgili Arda , yarışma sırasında hayatı ile ilgi bu bilgileri paylaştı. Yarışmaya geri dönecek olursak ; 11 soruya da doğru cevap vererek, 12 soruyu yani 1Milyonluk soruyu görmeyi hak kazandı. Ama yarışmanın süreci dolduğundan dolayı şuan için soruyu göremedik. Şimdi büyük bir heyecan ile ”Kim Milyoner Olmak İster ? ” yeni bölümünü bekliyoruz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?