Kıyafette Daha Zayıf Görünmenin Tüyoları

İster kum saati gibi bir vücudunuz olsun, ister armut tipi bir vücuda sahip olun. Kıyafette daha zayıf ve ince görünmek için nasıl giyineceğinizi öğrenmenize yardımcı olacak basit fikirleri paylaşıyoruz.

Hepimiz kilo vermemize yardımcı olması için en son moda diyetleri ve egzersiz rutinlerini takip etmeye çalışsak da, çoğumuzun bu hedeflere günlük olarak uzun süre bağlı kalacak zamanı veya iradesi yok. Ve bu tamamen normal! Hayatımızda en iyisini yaşamak için tatmin edici bir denge bulmalıyız. Hepimiz 34 beden olmak için yaratılmadık. Bunu ne kadar çabuk kabullenirsek ve içinde bulunduğumuz bedeni sevmeyi öğrenirsek o kadar mutlu oluruz. Ancak bu arada, her zaman daha zayıf görünmek için kullanabileceğiniz birkaç kural ve püf noktası vardır .

Daha Zayıf Görülmenin Tüyoları

Öncelikle kıyafet seçiminde şu altın kuralı unutmuyoruz. Kıyafet seçiminde doğru seçimler yapmak için vücudumuzu iyi tanımalı ve vücut ölçülerimize uygun kıyafetler seçmeliyiz. Kendimize uygun kıyafetler seçtiğimiz taktirde hem olduğumuzdan daha zayıf ve uzun görülmemiz elimizde.

Kıyafet Seçerken Zayıf Görülmek İçin Şunlara Dikkat Etmelisiniz

Bel Kısmınızı Ön Plana Çıkartın

Daha ince görünmek için nasıl giyineceğinizi öğrenmek istiyorsanız, boyunuzu belirlemenin bir yolunu bulmak harika bir ilk adımdır. Bu, gerçekte durum böyle olmasa bile, tam olarak doğru yerlerde eğrileri olan kum saati şeklindeki bir figüre sahip olduğunuz yanılsamasını yaratmanıza yardımcı olur. Etek veya pantolon gibi yapılandırılmış kumaştan yüksek belli bir alt seçin; pantolon veya eteğin üzerine bol bir gömlek giyin, küçük kemerli bedene oturan elbiseler giyin ve giysilerinizin altına iyi dikilmiş iç çamaşırları giyin.

Pileli Etek ve Elbiselerden Bir Adım Uzak Duruyoruz

Pileler doğru şekilde giyildiğinde seksi ve feminen görünebilse de, vücudunuza hemen hacim kazandırır. Ayrıca, daha ince görünen giysiler arıyorsanız, tavsiyemiz her zaman kırışıklardan kaçınmanızdır.

Kot Pantolon ve Açık renkli Pantolonlardan Uzak Duruyoruz

Kot pantolonlar ve beyaz (veya biraz soluk) pantolonlar, bacaklarınızı daha hacimli gösterme dezavantajına sahiptir. Uzun bacaklara sahipseniz, daima koyu renklerde kot pantolon ve pantolonlar seçin. Koyu tonların zayıflatıcı etkisi olduğu bir gerçektir.

V Yakalı Üstler Tercih Etmelisiniz

zayıf gösteren kıyafetler bayan

Düzgün giyinmek, orantı dengesini korumakla ilgilidir. Daha ince görünmek için bir diğer basit ama etkili numara da v yakalı üstler giymektir. Aslında v yakalı bir bluz veya üst, düz kalça ve/veya baldırlara denge ekleyerek üst vücudunuzu uzatmaya yardımcı olur. Bu numara, özellikle gösterişli bir yakaya sahip kadınlar için ilgi çekicidir. Gerçekten de V yakalı bir üst, doğal olarak gözü sorunlu alanlardan uzaklaştırarak onları yakanıza çekecektir. 

Geniş Kalçalar Tercihini Kemerden Yana Kullanabilir

Diyelim ki kalça kısmınız geniş, bel kısmınız da ince ve siz de dikkatleri bel kısmında toplamak istiyorsunuz. Bunun için kemer tercih edebilirsiniz.

Düz Kesimli Eteklerle Kalçalarınızı Gizleyebilirsiniz

Eğer kalçalarınızın çok ön plana çıkmasını istemiyor ve bunu nasıl gizleyebilirim, diye soracak olursanız, bizim size önerimiz düz kesimli etekler olacaktır. Sigara paça pantolonlarda kalçaları gizlemek için alternatifler arasında yer almakta. Aynı zamanda fazla kilolarınızı gizlemek için asimetrik kesim elbise ve etekleri de tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bir Konu : ” Yazın Daha Zayıf Görünmek İçin Neler Yapmalıyım ?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?